Trpišovský: Plzeň teď moc slabin nemá. Hráči jsou naturelem defenzivně ladění a Staněk teď chytá skvěle

Trpišovský: Plzeň teď moc slabin nemá. Hráči jsou naturelem defenzivně ladění a Staněk teď chytá skvěle

Čtvrteční misi v rámci Konferenční ligy pražská Slavia v Edenu zvládla a kosovský klub FC Ballkani porazila nakonec 3:2, ale nyní již musí přepnout na domácí FORTUNA:LIGU a nedělní šlágr, který ji čeká v Plzni. Souboj o čelo tabulky nabízí pikantní podívanou, která nebude ani pro jednu stranu jednoduchou partií.

Sešívané čeká bitva s Plzní. V posledních dvou duelech bylo složité se dostávat přes její defenzivní blok a nyní je Viktoria ještě posílená o zajímavé letní nákupy. Její vystoupení v Lize mistrů je zatím výsledkově špatné, ale Viktoria statečně vzdoruje evropským gigantům.

„Kdybychom si půjčili nějaké hráče na hostování z Barcelony a Interu, možná bychom nějaký recept našli. Zápasy s Plzní byly minulý rok hodně složité, přes léto navíc posílili a doplnili tým o spoustu hráčů. Pracují na jejich herním stylu, jsou ještě výše než vloni. Hrozně těžko se jim dávají góly, nemají moc slabin, zvládají všechny zápasy. Myslím si, že to bude hodně podobné zápasu, který jsme tam hráli naposled. Bude to o prvním gólu, budeme hledat cesty, jak se do nich dostat. Nebudeme mít zas tolik šancí, potřebujeme být efektivní, bude to těžký zápas. Koukáme samozřejmě na Champions League, hráči Plzně jsou naturelem defenzivně ladění, týmoví a zodpovědní. Mají navíc gólmana ve skvělé formě a dobrém rozpoložení. Nebude to jednoduché, to ale nebude žádný zápas s týmy z top 3, které rozhodují. Styl nezměnili, ještě na něm naopak zapracovali, všichni víme, jak náročné to bude. Na druhou stranu, o to větší je výzva se s nimi porovnat,“ nechal se slyšet Trpišovský na stránkách vršovického klubu.

Plzeň si mohla před nedělním šlágrem o dva dny déle odpočinout, což však podle lodivoda Slavie nebude hrát roli. Na obou stranách je pak možné registrovat v kádrech hráče, kteří dříve oblékali dresy soupeře. „Myslím si, že náboj bude dost velký, není třeba ho zvyšovat. Oba týmy se znají dokonale, odehrály spolu minulou sezonu tři zápasy, vidí se několikrát týdně v televizi. Spousta hráčů se potkává na reprezentacích, věkově se někteří potkávají celou kariéru, jsou ročníkově podobní. I to pak určuje ráz zápasu. Co se týče odpočinku, my jsme na to zvyklí, čtvrtek-neděle hrajeme třetí rok. Víme, co to obnáší, teď máme výhodu, že jsme necestovali. To také hraje nějakou roli, do Plzně je to navíc kousek. Myslím si, že o tomhle zápas nebude, bude to o jiných věcech, osobních soubojích, standardních situacích, mentalitě atp. Nemyslím si, že utkání bude rozhodovat běžecká stránka,“ pokračoval kouč Slavie o nadcházejícím boji o čelo tabulky.

Otazník se vznáší také nad tím, zda bude Slavii k dispozici Petr Ševčík. „Musel by v pátek trénovat, ale teď na tréninku nebyl. Muselo by dojít k rapidnímu zlepšení jako u Santose, který byl před dvěma dny ještě nemocný, ale včera vstal z mrtvých. David Jurásek to měl podobné na Sivassporu a v neděli hrál. Kdybych měl říct ale teď, tak myslím, že ne,“ uzavřel Trpišovský.