Sladký: V lize není lehkého soupeře a každý se dá porazit. Sigmě chceme ukázat, že na to máme

Sladký: V lize není lehkého soupeře a každý se dá porazit. Sigmě chceme ukázat, že na to máme

Po nezdaru v Edenu, během kterého Dynamo inkasovalo šest branek (6:1), se Jihočeši v rámci devátého kola FORTUNA:LIGY představí opět před domácími fanoušky na Střeleckém ostrově. Jejich přáním je urvat na vlastní půdě první tři ligové body v této sezóně a zadařit by se mohlo právě již v sobotu proti Sigmě Olomouc.

Do jihočeské metropole se tentokrát vypraví soupeř z Hané, kterého má dobře nastudován obránce Budějovic Martin Sladký. V Olomouci odehrál celkem pět let, ale nyní chce svému současnému klubu pomoci k výhře.

„Po našem prohraném domácím zápase s Boleslaví a venku na Slavii bychom moc chtěli doma bodovat a Olomouc porazit. Víme, že nás čeká kvalitní soupeř a těžký zápas a musíme se oproti minulým zápasům hodně zlepšit. Věřím, že je v našich silách to otočit a zase vyhrát a vyhrávat i dále,“ nechal se slyšet třicetiletý rodák z Domažlic, který v minulosti působil v Plzni, Táborsku, Olomouci či Mladé Boleslavi.

Dynamo by rádo chtělo zlomit prokletí domácího prostředí, neboť na Střeleckém ostrově v nové sezóně ještě nevyhrálo. Bitvy s papírově silnějšími soupeři má za sebou, proto by nyní mohlo posbírat nějaké ty body do tabulky. „Na oko to možná tak vypadá, ale ve většině případech jsou ty lehčí zápasy daleko těžší, protože se od vás očekává, že to zvládnete a když se to nepovede, tak se dostáváte pod tlak. V lize není lehkého soupeře a každý se dá porazit. V každém zápase jsou ve hře tři body, ať je to tým z popředí tabulky, nebo zespodu. Takže důležité jsou všechny a nemá cenu se vymlouvat na to, jestli jsme na začátku měli silné soupeře, nebo ne,“ pokračoval zkušený obránce.

Právě v Olomouci strávil největší část své kariéry, proto by tato konfrontace pro něj mohla mít speciální náboj. Dodnes tam má celou řadu známých a kamarádů, se kterými je v kontaktu. I tak se ale kádr Sigmy také dost proměnil. „V Olomouci jsem byl krásných pět let a na to se nedá zapomenout. Ale teď jsem v Dynamu a chci Sigmu porazit. Je to soupeř. Po zápase se můžu s kluky pozdravit a pobavit, ale dokud zápas neskončí, je to pro mě rival v boji o body v tabulce. A také to není poprvé, co jako soupeř po odchodu z Olomouce proti nim nastoupím a také mi není dvacet, aby mě to rozhodilo. Ale specifikum tam vzhledem k historii bude, to je jasné,“ uzavřel Sladký v rozhovoru pro klubové stránky Dynama.