Hoftych: Mára Matějovský ví, jaká je jeho role v týmu. Dnes chvíli vypadal jako bruslař

Hoftych: Mára Matějovský ví, jaká je jeho role v týmu. Dnes chvíli vypadal jako bruslař

S dobrou náladou hodnotil utkání se Slovanem Liberec kouč Mladé Boleslavi Pavel Hoftych. Aby ne, vždyť jeho Boleslav pod Ještědem uspěla poprvé od roku 2008. Hoftych navíc porazil tým, v němž působil ještě před působením ve středočeském klubu.

Boleslavi se navíc povedlo zvítězit krásným gólem Tomáše Ladry. „Tak krásným gólem Ladry, ale musím ocenit celé mužstvo, protože se tady od roku 2008 nevyhrálo. Kluci tomu věřili, že jsou schopní to zvládnout. V poločase věřili, že jsme schopní ten zápas vygradovat. Důležitý moment byl příchod Skaláka, který pak musel odstoupit, a samozřejmě Máry Matějovského. Takže, jsme rádi. Ladra to celé korunoval krásným gólem,“ hodnotil Hoftych výkon svého klubu.

Tomu také skvěle vyšlo střídání, kdy hvězdu a legendu Středočechů Marka Matějovského poslal na hřiště až ve druhém poločase. „Mára samozřejmě ví, jaká je jeho role v tom týmu. Bavili jsme se o tom, že někdy je lepší ho nechat až do průběhu zápasu. Soupeři se na něj speciálně chystají a on, když tam přijde, přinese tam energii. To tam měl ještě dneska nějaké zvláštní ploutve, protože mu to tam klouzalo a chvílemi tam vypadal jako bruslař. Ale dal rozhodující branku a měl tam rozhodující finální přihrávku. Zase, výborný výkon hráče, který má pořád TOP kvalitu,“ pochválil čtyřicetiletého veterána.

A pomohla Hoftychovi, který Boleslav ke třem bodům pod Ještědem dovedl po čtrnácti letech znalost prostředí z Liberce? „Já jsem říkal klukům, že jsem tu v roce 2007 jako trenér Zlína po čtyřiceti neúspěšných zápasech Zlína vyhrál. Věřili jsme tomu, že dneska jsme to utkání schopní zvládnout, přestože Liberec má výborné mužstvo a výbornou formu. A znalost prostředí? Nevím, ja jsem tady byl šťastný tak, jako jsem teď v Boleslavi. Takže vzpomínám na Liberec rád a to, že jsme tu vyhráli, je to o to krásnější,“ zakončil rozhovor pro O2 TV Sport s úsměvem pětapadesátiletý trenér.

Po odchodech zůstal jen stesk a pláč. TOP 3 hráči, kteří bývalým zaměstnavatelům znatelně chybí