Slovácko mělo za sebou pohárové utkání v Kolíně, byl to zápas o nás, šli jsme za vítězstvím, těšilo Horejše

Slovácko mělo za sebou pohárové utkání v Kolíně, byl to zápas o nás, šli jsme za vítězstvím, těšilo Horejše

Jablonec zažil úspěšný týden, když si připsal hned tři vítězství, dvakrát v lize a jednou v poháru MOL Cup. Toho posledního proti Slovácku si trenér Horejš velice váží. Klub z Uherského Hradiště naopak pokračuje ve špatném úvodu sezony.

Jablonec povedeným zápasem navázal na minulé utkání s Hradcem Králové. „Za vítězstvím jsme dnes šli. Špatně jsme ale nakládali se šancemi, měli jsme je proměňovat. Ale nabádali jsme hráče, že nesmíme polevit. Věděli jsme, že soupeř má za sebou pohárový zápas v Kolíně. Počítali jsme s tím, že Slovácko udělá více změn, ale oni vsadili na osvědčenou sestavu. Ten zápas byl dneska ale hlavně hodně o nás. Hodně jsme protáčeli hru a snažili se soupeře unavit,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Jablonce David Horejš.

Někdejší kouč Dynama ocenil svého brankáře Jana Hanuše, až na deset minut ve druhém poločase měl Jablonec utkání pod kontrolou a připsal si třetí vítězství během týdne. „Bylo to pro nás složité období. Hodně jsme o tom mluvili a pracovali na tom. Kluci makali v tréninku, spoustu času jsme trávili u videa. Nechci, aby nás to vítězství uspokojilo. Zvládli jsme to a se vší pokorou se budeme připravovat na Brno,“ pronesl rodák z Prachatic.

Jablonec v lize nezačal dobře, ale v posledních duelech se začíná zvedat. Minulá ligová výhra 3:0 proti Hradci Králové je tomu jasným důkazem. Tým ze severu Čech se momentálně nachází s deseti body na desáté pozici.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.