Nemůžu skousnout, že si takhle ledabyle počínáme v defenzívě, Jablonec vyhrál zaslouženě, uznal Svědík

Nemůžu skousnout, že si takhle ledabyle počínáme v defenzívě, Jablonec vyhrál zaslouženě, uznal Svědík

Slovácko doma podlehlo Jablonci 0:2, obě branky podaly po změně stran. Trenér domácích Martin Svědík v pozápasové tiskové konferenci svému týmu vyčítal především chyby v defenzivě.

Svědík výkon svých svěřenců skousával velmi těžce. „Naše práce v defenzivě jen nahrávala tomu konečnému výsledku. Máme natažené hřiště a tím jsme Jablonci nabídli hrát mezi řady. Jablonec tam měl rychlostní hráče a dařilo se jim chodit přes naše fotbalisty. Byly tam i nesoulady v našich řadách. Jablonec měl už v prvním poločase tři vyložené šance. Byl tam nedůraz a nepřesnosti, byli jsme ještě rádi za poločasových 0:0,“ sdělil na tiskové konferenci.  

Ani po poločase se výkon Slovácka nezlepšil. „Jablonec byl dál přímočařejší, jen chvíli v druhém poločase jsme se zlepšili. Ale nedali jsme brejkovou situaci Mihálíkem. Pak jsme ale inkasovali a už bylo rozhodnuto. Neměli jsme psychickou sílu s tím něco udělat. Jablonec vyhrál zaslouženě, protože byl v utkání lepší,“ sportovně uznal osmačtyřicetiletý trenér.

Kouč klubu z Uherského Hradiště si nemyslí, že hráči v nohách měli ještě čtvrteční zápas v Kolíně z Konferenční ligy. „Tohle není únava z Kolína, je to únava psychická z patnácti odehraných zápasů v sezoně. Když hrajete v domácím prostředí před repre pauzou, neměli bychom dělat takové chyby. Nemůžu zkousnout, že si takhle ledabyle počínáme v defenzívě,“ dodal na tiskové konferenci Svědík.