Slavia v malérech? Bílek byl v kontaktu s Rogozem. Měla být narušena regulérnost soutěže, uvedl předseda etické komise

Slavia v malérech? Bílek byl v kontaktu s Rogozem. Měla být narušena regulérnost soutěže, uvedl předseda etické komise

Komuniké Etické komice FAČR mimo jiné zahájilo disciplinární řízení se Slavií a jejím sportovním ředitelem Jiřím Bílkem kvůli podezření ze spáchání disciplinárního přečinu „Narušení regulérnost soutěže a utkání“, konkrétně v utkání SK Benešov – SK Slavia Praha B (7. 9. 2019) a SK Slavia Praha B – 1. FK Příbram B (28. 9. 2019).

Bílek převzal nejvyšší sportovní vedení A-týmu Slavie předloni v srpnu po Janu Nezmarovi, předtím v roli sportovního ředitele působil u B-týmu pražského celku, kdy hrálo třetí ligu. Podle médií byl Bílek v častém telefonickém kontaktu s tehdejším funkcionářem Vyšehradu Romanem Rogozem, který je jednou z hlavních postav korupční kauzy kolem bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbera.

Podezření z disciplinárního přečinu je při zápasech v Benešově a doma s rezervou Příbrami. Venkovní duel Pražané prohráli 2:4 a o tři kola později 28.  září 2019 porazili doma Příbram 2:1. Obě utkání řídil rozhodčí Tomáš Grimm

„Disciplinárním přečinem mělo být narušení regulérnosti soutěže nebo utkání. S ohledem na to, že k oběma přečinům došlo v utkáních B-týmu, budeme takto tento případ posuzovat,“ sdělil předseda etické komise Jan Eisenreich ve videonahrávce.

Již dříve vyšlo ve zprávách, že v odposleších bývalého místopředsedy FAČR Berbra se objevilo i jméno slávistického sportovního ředitele Bílka.