Už jen svým pokusem o návrat ukázal Vašek obrovskou vnitřní sílu. Na první ligu už to ale asi nebude, řekl Rada o Kadlecovi

Už jen svým pokusem o návrat ukázal Vašek obrovskou vnitřní sílu. Na první ligu už to ale asi nebude, řekl Rada o Kadlecovi
OBSAHUJE OHLASY

Hrál za Spartu, německý Eintracht Frankfurt i dánský Midtjylland. Kvůli závažným problémům s kolenem ukončil před dvěma a půl lety kariéru, na podzim minulého roku se však rozhodl pro velký comeback. Zkoušel se prosadit v Mladé Boleslavi, pak v Jablonci, ani jedna tato mise mu však příliš nevyšla. A tak se před několika týdny vydal bývalý reprezentant Václav Kadlec do třetiligové Viktorie Žižkov, kde patří do základu. Co si o tom myslí jeho někdejší lodivod Petr Rada a jaké mu dává šance na to, že si ještě zahraje FORTUNA:LIGU?

,,Vaška jsem poznal na Spartě i v Jablonci a musím říct, že jsem s ním nikdy neměl sebemenší problém. Jsem moc rád, že jsem takového hráče mohl trénovat. Když se pokusil o restart, potěšilo mě, že se po krátké anabázi v Mladé Boleslavi vydal k nám do Jablonce. Jen měl tehdy trochu smůlu. Párkrát jsme ho dali do sestavy, jenže se mu potom vždycky něco stalo. Dostal covid, horečku nebo ho začalo pobolívat koleno. V tomhle to měl zkrátka hodně obtížné,“ prohlásil Rada v rozhovoru pro eFotbal.

Přesto doufal, že se nakonec Kadlec v Jablonci prosadí. Radův nástupce David Horejš se však rozhodl vsadit na jiné typy ofenzivních hráčů.

“Na druhou stranu musím říct, že když jsem tým vedl ještě já, Vašek odtrénoval skoro všechno. To mě hodně překvapilo. Je však jasné, že on potřebuje hlavně hrát a v Jablonci ani v Boleslavi těch šancí bohužel moc nedostával. Že si pak vybere třetiligový Žižkov, bych úplně nečekal, ale asi ví, co dělá. Hrozně bych mu přál, aby tam šel zase nahoru,“ konstatoval kormidelník Dukly.

Za pražskou Viktorii stihl Kadlec odehrát už tři zápasy v ČFL, za 264 minut se jednou zapsal mezi střelce. To předtím v Jablonci odehrál za celé letošní jaro i úvod podzimu jen 168 ligových minut, během kterých zaznamenal jednu asistenci.

“Povahově byl Vašek vždycky v pohodě, i jeho tréninková píle byla naprosto v pořádku. V Jablonci už byl trochu tišší než předtím ve Spartě, už jen tím svým pokusem o návrat však ukázal obrovskou vnitřní sílu. Navíc to byl prostě skvělý fotbalista. Na tréninku poznáte, kdo opravdu umí a on to v nohách prostě měl,“ ocenil Rada.

I tak si ale myslí, že na prvoligovou úroveň už se odchovanec Bohemians nejspíš nevrátí. “Obávám se, že po těch všech zraněních, které měl, to už asi nevyjde. Věk se totiž nedá zastavit, navíc jeho tělo dostalo během kariéry fakt velké rány. Ale uvidíme. Žižkov je velkým favoritem na postup druhé ligy, třeba ho tam zase nakopnou. Kondičně na tom nebyl Vašek nikdy špatně. Uvidíme, já bych mu návrat mezi elitu moc přál. Bohužel si však nemyslím, že se to stane,“ uzavřel legendární kouč.