PSG to neskočí, katarští šejkové mají zájem o další slavný klub. Tentokrát z Itálie!

PSG to neskočí, katarští šejkové mají zájem o další slavný klub. Tentokrát z Itálie!

Expanze katarských peněz ve světovém fotbale s listopadovým Mundialem nekončí. Podle zdrojů italské tiskové agentury ANSA má člen katarské královské rodiny Khalíd Faleh al Thaní velký zájem koupit tradiční klub italské Serie A Sampdorii Janov. Podle ANSA dokonce existuje potvrzující e-mail od vyjednavačů pracujících na převzetí, přičemž na potenciální investici se podílí také filmový producent Francesco Di Silvio a bývalý hráč Juventusu Ivano Bonetti.

Pro Katar by to znamenalo další významnou investici v top evropském fotbale, peníze ze země z Arabského poloostrova pohánějí již Paris Saint-Germain Ačkoli je Khalid Faleh al Thani členem katarské královské rodiny, nepředpokládá se, že by pocházel ze stejné větve, která řídí Paris Saint-Germain a Nasser Al-Khelaifí klubu z pozice prezidenta šéfuje.

Pro tradiční italský klub by se jednalo - v případě, že by al Thani svůj nákup doprovodil patřičnými investicemi - dar z hůry. Blucerchiati, kteří získali v letech 1990-91 titul v Serii A a sezónu předtím ovládli Pohár vítězů pohárů, v posledních letech tápou a v posledních třech letech skončili 15., 9. a 15..

Tuto sezónu začali pak přímo katastrofálně a po sedmi kolech se s pouhými dvěma body dívají na záda všem devatenácti soupeřům v Serii A. Sampdoria se navíc aktuálně potýká se silnými finančními problémy a to od chvíle, kdy odstoupil předchozí majitel a prezident Massimo Ferrero. Ten byl nucen odevzdat vedení klubu v prosinci loňského roku, kdy jej italská policie obvinila a zatkla za bankovní podvod. Katarské peníze by se v případě, že obchod dospěje k úspěšnému uzavření mohly pokusit o podobný zázrak jako loni Salernitana, která se po ostudném podzimu dokázala po zimním přestupovém okně zázračně zvednout a nejvyšší soutěž zachránit.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.