Schick: Doufám, že se v reprezentaci probudím. Hložek má tu smůlu, že přišel zrovna v době krize

Schick: Doufám, že se v reprezentaci probudím. Hložek má tu smůlu, že přišel zrovna v době krize

Patrik Schick se v minulé sezoně řadil mezi největší hvězdy Bundesligy, letos mu ovšem střelecký prach poněkud zvlhl. Horší výkony nicméně podává většina týmu, včetně jeho spoluhráče Adama Hložka, jenž byl společně s Patrikem povolán do české reprezentace.

Oba hráči, jenž na klubové úrovni hájí barvy Bayeru Leverkusen, se na národním srazu pokusí nadechnout čerstvého vzduchu, který by jim do těla napumpoval nové sebevědomí. Příležitost k tomu budou mít v utkáních Ligy národů s Portugalskem a Švýcarskem.

„Současnou situaci na klubové úrovni se snažíme vyřešit. Stále hledáme příčiny a zjišťujeme, proč nám to neladí. Je náročné uvést jen jeden problém. Když ale porovnáváme fitness data, tak vidíme, že prohráváme více soubojů a chybí nám nějaké metry ve sprintu,“ rozebíral na tiskové konferenci před zápasy s Portugalskem a Švýcarskem autor dosavadních dvou bundesligových branek.

Od léta v Leverkusenu navíc působí česká naděje Adam Hložek. Ani on se zatím příliš nechytl. Bohužel, jak Patrik uvedl, dorazil do klubu za špatné konstelace hvězd.

„Hložan má trochu smůlu v tom, že přišel v momentě, kdy se nám tolik nedaří. Kdyby tam byl od minulé sezony a naskočil do rozjetého vlaku, který ještě fungoval, měl by to mnohem snazší. Teď se celý tým trápí a i pro něho jako nového hráče to je hrozně těžké,“ vysvětluje Schick.

A tak je tu reprezentační přestávka, ve které se sice neodehrají snadná utkání, ale zato vám může pomoct odbourat stres a v případě dobrého výsledku třeba i nakopnout sebevědomí.

„Většinou se mi v reprezentaci dařilo, tak věřím, že i přes tu ne úplně oslnivou formu se tu nastartuji tak, abych nám pomohl udržet tu elitní skupinu Ligy národů. A potom si to novou formu vezmu zpět do Německa,“ podělil se Schick na tiskové konferenci o to, jak vypadá jeho snový scénář.