Co se to děje? Již čtvrtý hráč v Německu byl letos diagnostikován s rakovinou varlat

Co se to děje? Již čtvrtý hráč v Německu byl letos diagnostikován s rakovinou varlat

Fotbal jako sport lidi spojuje, ale pokud jde o zdraví, musí jít zábava stranou. Jean-Paul Boëtius je letos již čtvrtým hráčem, kterému v Německu diagnostikovali rakovinu varlat. Na záložníka Herthy nyní čeká operace, potvrdil klub.

Boëtius přestoupil do Herthy v létě z Mohuče a za berlínský klub odehrál šest ze sedmi možných ligových utkání. Nyní na něj bohužel čeká delší pauza, na níž naváže doprovodná léčba.

"Doufáme a jsme si jistí, že se Jean-Paul zase brzy uzdraví a co nejdříve jej přivítáme opět mezi námi. Až do návratu se mu od nás bude dostávat veškeré možné podpory. Stojíme pevně za ním. Jsme jako jedna velká rodina Herthy a přejeme mu jen to nejlepší," uvedl skrze klubový web prezident Fredi Bobic.

Odmadvacetiletý nizozemský záložník se má ještě v době aktuálně probíhající reprezentační pauzy objevit na lékařském sále, kde mu bude zhoubný nádor odoperován. Následovat bude klasická léčba chemoterapií. V době chemické léčby je veškerá sportovní aktivita vyloučena. Dokonce i několik týdnů po ní.

Tuto děsivou prognózu bohužel letos neslyšíme poprvé. Rakovina varlat jen v Německu letos zasáhla i Marca Richtera rovněž z Herthy, Tima Baumgarla z Unionu Berlín a Sebastiana Hallera z Borrusie Dortmund.