Víme, jak je Portugalsko nebezpečné, ale chceme ho zaskočit naším nasazením, líčí Barák

Víme, jak je Portugalsko nebezpečné, ale chceme ho zaskočit naším nasazením, líčí Barák

Družina trenéra Šilhavého finišuje přípravu na sobotní duel Ligy národů proti Portugalsku. Této náročné zkoušce předchází taktická příprava, jež zahrnuje i videorozbor hry soupeře. „Jelikož se chceme v elitní skupině udržet, potřebujeme jít do naprostých detailů,“ zní z kabiny.

V úvodním duelu proti Portugalsku se Česku příliš nedařilo. V Lisabonu Šilhavého výběr prohrál 0:2 a do šancí se dostával prakticky jen sporadicky. Počítá se s tím, že doma by ten příběh mohl být jiný. Vedle podpory domácích fanoušků bude hráče dopředu hnát i motivace.

„Portugalsko je velmi silné, má kvalitu na všech postech. Na druhou stranu věřím, že je my naším nasazením a stylem hry můžeme překvapit,“ nechal se během tiskové konference slyšet sedmadvacetiletý záložník Antonín Barák.

„Před námi je těžký soupeř, který určitě bude mít v zápase pasáže, ve kterých bude mít herní převahu. My však chceme udržet elitní skupinu za každou cenu, a tak musíme podat co nejlepší výkon a porvat se o klíčové tři body,“ podotkl český reprezentant, jenž na té klubové úrovni hájí barvy italské Fiorentiny.

K duelu mezi Českou republikou a Portugalskem dojde již tuto sobotu. Zápas odstartuje patnáct minut před devátou hodinou večerní. V téže čas se uskuteční i výkop mezi Španělskem a Švýcarskem. I na toto utkání se bude upínat naše pozornost, neboť právě se Švýcarskem máme svést boj o udržení.