Disciplinární komise udělila tresty! Nejvíce se prohne Baník, platí i Slavia, Zlín a Brno

A zase ta pyrotechnika. Baník sice v letošní sezoně nepředvádí nějaké oku lahodící výkony, ale Pardubice porazit dokázal. Při výhře 3:0 byli fanoušci tak nadšeni, že celý stadion zahalili do kouře a na více než pět minut přerušili hru. Už v ten moment bylo jasné, že tohle bez trestu jen tak nevyjde…

Ostravský celek vedený trenérem Pavlem Vrbou si v neděli 11. září částečně zvedl náladu, když dokázal přemoct tuto sezonu se trápící Pardubice. Utkání však bylo během vedení domácího týmu v jeden moment náhle přerušeno, jelikož nebylo přes kouř na hřišti a nad stadionem vůbec nic vidět. Pauza trvala více než pět minut a Baníku vysloužila pokutu v hodnotě 90 tisíc korun.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) během komuniké informovala, že se trestům nevyhnou ani další mužstva. Pražská Slavia za použití pyrotechniky během zápasu s Českými Budějovicemi (6:1) zaplatí 30 tisíc korun a Brno se Zlínem po vzájemném utkání, jež Zbrojovka venku vyhrála 3:2, zaplatí shodně 20 tisíc korun. Domácí příznivci navíc údajně vhazovali předměty na hrací plochu.

Kvůli událostem z posledního, tedy 9. ligového kola, bylo disciplinární řízení dále zahájeno s Plzní a Slavií a Spartou s Baníkem. Verdikt a případné tresty budou těmto celkům sděleny až 6. října, kdy dojde k dalšímu zasedání komise.

Prozatím se potvrdilo, že vyloučenému slávistovi Eduardu Santosovi kvůli červené kartě proti Plzni zůstává jednozápasový trest. Mimo hru na jedno utkání kvůli čtyřem žlutým kartám také budou David Pavelka (Sparta) a Jan Silný (Zlín).