Pořádné plácnutí přes kapsu. Arteta větří, že tohle křídlo by mohlo sehrát významnou roli

Pořádné plácnutí přes kapsu. Arteta větří, že tohle křídlo by mohlo sehrát významnou roli

První místo Arsenalu v aktuální tabulce Premier League je velkým překvapením i pro odvážné tipéry, ale jak se zdá, práce čtyřicetiletého španělského kouče Mikela Artety začíná na Emirates Stadium nést plody. Již během letní přípravy vykazovali Gunners progres ve své hře a body sbírají také v soutěžních zápasech, což je nečekaně pasuje do role jednoho z adeptů na titul. Po dlouhých letech půstu by se mohlo blýskat na lepší časy a Arteta chce kádr během lednového okna ještě o něco více zkvalitnit. Směrem dopředu by měl pomoci ukrajinský mladík Mykhaylo Mudryk.

Španělský list Thehardtackle se odvolává na přestupové spekulace renomovaného italského novináře Fabrizia Roamana, který zvěstuje zimní přesun Mudryka do Londýna. Jednadvacetiletá hvězdička Šachtaru Doněck byla pokoušena již během léta, ale nakonec nedošlo k dohodě všech stran.

Ukrajinský mladík si udělal dobré jméno nejen v domácí soutěži, ale i pohárové Evropě. Dařilo se mu v minulé sezóně, v té aktuální pak potvrzuje své kvality. V pěti utkáních si připsal dva góly a tři asistence. Šachtar  se jeho uvolnění nebrání, ale požaduje částku, která je tučnějším soustem i pro těžkou váhu typu Arsenalu.

Gunners mají uhradit rovných 50 milionů eur, pokud chtějí Mudryka získat do svých řad. Není žádným tajemstvím, že Arteta je dlouhodobým obdivovatelem jeho schopností a aktuálně dle britského listu The Sun jedná s vedením o částce, kterou by mohl na tento nákup použít. Dalšími překážkami pak mohou být garance pravidelného herního vytížení či otázka výše platu.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.