Real je na stopě dalšímu velkému talentu. Občanku ještě nemá, ale s Benzemou by mu to mohlo klapat

Real je na stopě dalšímu velkému talentu. Občanku ještě nemá, ale s Benzemou by mu to mohlo klapat

Za necelé dva měsíce oslaví teprve své osmnácté narozeniny, přesto už je v hledáčku věhlasných dravců. Talentovaný německý útočník Youssoufa Moukoko je produktem mládežnické akademie Borussie Dortmund, ale za A-tým stihl odehrát již téměř čtyřicet soutěžních zápasů. Jeho smlouva u vestfálského zaměstnavatele ale za dva roky vyprší, proto se už nyní řeší jeho budoucnost.

Podle španělského portálu Fichajes je sedmnáctiletý mladík velkým lákadlem na přestupovém trhu a eminentní zájem o něj v posledních týdnech projevuje Real Madrid. Moukoko je s Dortmundem svázaný smlouvou do léta 2024 a jeho současný chlebodárce už se s ním snaží jednat o prodloužení kontraktu.

Moukoko je jedním z nejslibnějších mladých evropských útočníků a v reprezentaci do jednadvaceti let si získal již stabilní místo v sestavě. Dospívající senzace si získala obdiv napříč Bundesligou, ale je také možné, že z německé nejvyšší soutěže již brzy vylétne například do La Ligy.

Real Madrid zvažoval jeho námluvy již během tohoto léta a na stole byla údajně i žádost o hostování. Los Blancos se nakonec rozhodli odložit jeho pronásledování a italský stratég Carlo Ancelotti by rád toto téma otevřel po této sezóně, ve které chce mladíka bedlivě sledovat.

Moukoko by se mohl učit po boku stárnoucího Benzemy a časem převzít otěže v útoku španělského královského klubu. Real se musí začít porozhlížet po nových střelcích, neboť aktuálně zranění francouzský legionář měl být předmětem diskuze s lékaři, kteří vedení klubu radili, aby nebyl tak zatěžován.