Na trase Liverpool – Barcelona se rýsuje zajímavá výměna, o jaké střelce jde?

Na trase Liverpool – Barcelona se rýsuje zajímavá výměna, o jaké střelce jde?

Podle katalánského deníku Sport v létě může dojít k výměně útočníků mezi Liverpoolem a Barcelonou. Z katalánského na Anfield Road by se měl stěhovat Memphis Depay, opačným směrem pak by mohl zamířit Brazilec Roberto Firmino.

Už během předešlého letního přestupového období se spekulovalo, že nizozemský útočník Memphis Depay odejde z Camp Nou. V každém případě to není podmínka, že sezonu v dresu Barcy dohraje. V Anglii se začíná mluvit o tom, že by mohl hrát pod Jürgenem Kloppem v Liverpoolu. Klub z metropolitního hrabství Merseyside by opačným směrem poslal třicetiletého Brazilce Roberta Firmina.

Z tohoto případného transferu by mohly profitovat jak kluby, tak oba hráči. Firmino už nemá pod Kloppem takovou roli, jako dříve a do konče smlouvy mu zbývá pár měsíců. V případě Depaye je situace podobná. Navíc oba dva se prezentují podobným stylem hry a mohou hrát rovněž i na křídle.

Firmino v aktuální sezoně v Premier League naskočil do pěti zápasů, vstřelil tři branky a na stejný počet přihrál. Brazilec dříve hrál za Hoffenheim, Tombense či Figueirense. Depay si v LaLize připsal pouze dva starty a mezi střelce se zapsal jedenkrát. Holanďan před angažmá v Barceloně působil v Lyonu, Manchesteru United nebo PSV.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.