Souček: Musíme za každou cenu postoupit na Euro a v Lize národů se pokusíme vrátit zpět mezi elitu, tým na to máme

Souček: Musíme za každou cenu postoupit na Euro a v Lize národů se pokusíme vrátit zpět mezi elitu, tým na to máme
OBSAHUJE VIDEO

Pod těsnou prohrou ve švýcarském St. Gallenu 1:2 byl přímo podepsán také respektovaný český kapitán Tomáš Souček, jehož po hodině hry vychytal z penalty domácí brankář Yann Sommer, jemuž se podařilo vystihnout směr střely a jeho přízemní pokus vyrazil.

Výběr Jaroslava Šilhavého tak neproměnil už druhý pokutový kop v řadě. Proti Portugalsku (0:4) pro změnu selhal nejdražší hráč české branže Patrik Schick, který o víkendu netrefil zařízení.

"Patrik se mě ptal, jestli si věřím. Řekl jsem, že ano. Penalt jsem v kariéře proměnil hodně, teď jsem selhal. Bohužel právě tahle byla obrovsky důležitá. Vybral jsem si stranu a tam míč poslal. Sommer ukázal kvalitu, ale spíš beru neproměněnou penaltu na sebe. Kopl jsem to špatně. Střílel jsem po zemi, věřil jsem, že na mokré trávě nabere míč rychlost. Bohužel, je mi to líto. Po takovém skvělém výkonu, který jsme předvedli, byla tohle rána do zad týmu. Věřím, že pokud bych penaltu proměnil a vyrovnali bychom, vytvořili bychom si ještě větší tlak a další šance. Do konce zbývalo ještě nějakých 30 minut. Šance na zvrat byla obrovská. O to víc mě to mrzí," vyprávěl po závěrečném hvizdu sedmadvacetiletý středopolař West Hamu United, jehož dojmy zprostředkoval portál repre.fotbal.cz.

Další zahozená penalta mrzela neúnavného záložníka i z toho důvodu, že byl český výkon diametrálně odlišný od nepovedeného vršovického vystoupení proti Portugalsku (0:4).

"Ty góly nás mrzí. Sami jsme si vytvořili spoustu šancí, dali jsme dvě tyče, jedno břevno, zahodili jsme penaltu. Ale hřeje nás, že jsme si dokázali vytvořit tlak proti takové fotbalové velmoci, jako je Švýcarsko. Musím všechny pochválit, jak jsme se připravili na zápas. Od první minuty jsme hráli to, co jsme si řekli. Sice jsme v první půli dostali dva góly, ale od první minuty jsme do toho vstoupili dobře. Teď to byl skvělý výkon, kolik jen jsme měli šancí. Jeden z našich nejlepších výkonů v Lize národů. Odpověděli jsme na nepovedený výkon proti Portugalsku," přidal exslávista "Suk".

Čtyři získané body mezi elitou nakonec znamenají pád do divize B. A na co se bude kádr, jehož čekají v listopadu přípravy proti Faerským ostrovům a Turecku, soustředit v nejbližší budoucnosti?

"Chtěli jsme se udržet, Ligu národů tedy nemůžu hodnotit kladně. Ale kromě domácího zápasu s Portugalskem jsme převedli hodně dobrých výkonů. Porazili jsme doma Švýcarsko, remizovali jsme se Španělskem po inkasovaném gólu v posledních minutách. Co se týče výkonů proti takovým týmům, musím kluky pochválit. Ale sestoupili jsme, máme jen čtyři body. Teď nás čeká kvalifikace o mistrovství Evropy, musíme za každou cenu postoupit. A pak se v Lize národů pokusíme vrátit zpět mezi elitu, tým na to máme. Všichni chceme hrát takové zápasy," ubezpečila dlouholetá opora repre.