Sparta je chválena za zlepšenou defenzivu. Musím říct, že teď brání podstatně lépe než dřív, všimla si opora votroků

Sparta je chválena za zlepšenou defenzivu. Musím říct, že teď brání podstatně lépe než dřív, všimla si opora votroků

Právě teď je jedním z nepostradatelných pilířů Hradce Králové důrazný Petr Kodeš, jenž zasáhl do všech devíti odehraných duelů FORTUNA:LIGY a díky brance i dvěma gólovým asistencím navíc prožívá svou nejproduktivnější sezonu mezi elitou.

I když votroci v posledních třech ligových soubojích s Baníkem, Jabloncem a Zlínem neskórovali, střelecké sebevědomí před výjezdem na Spartu si zvedli alespoň v Čáslavi, jíž v rámci domácího poháru vyprovodili dvouciferným výsledkem 11:0.

"Ani bych neřekl, že bychom se nyní zaměřovali víc na koncovku. Samozřejmě na tom pracujeme od začátku sezóny, protože to je něco, co musíme pilovat každý týden, ať už zrovna góly dáváme, nebo ne. Tomuhle tréninku se zkrátka nevyhneme. Řekl bych, že teď máme takové hlušší období, kdy se nám v tomhle ohledu úplně nedaří, ale věřím tomu, že to byla i nějaká shoda okolností a my to už v sobotu na Spartě protrhneme. A jakmile nám tam padne jedna trefa, tak to může strhnout další," přednesl v interview pro web fchk.cz šestadvacetiletý štítový záložník.

Zmíněné letenské "S" momentálně táhne sérii pěti remíz v řadě. Jak se mu sparťanské výkony líbí? "Plzeň, Spartu a Slavii sledují všechny týmy v lize nejvíc. Díváte se na ně v pohárech, když je dávají v televizi, tak ji zapnete taky. Řekl bych tedy, že tahle mužstva mají všichni hráči v lize nakoukané. Jenže v samotném zápase je to pak o něčem úplně jiném, než když na ně koukáte na videu. Co se týče Sparty, tak si myslím, že jim to teď směrem dopředu úplně nelepí, stejně jako nám. Na druhou stranu musím říct, že oproti minulé sezoně rozhodně zlepšili defenzivu. Brání teď podstatně lépe než dřív. Určitě budou chtít přerušit sérii pěti remíz, zvlášť v domácím prostředí, kam chodí hodně diváků. Jsem si jistý, že nebudou chtít ztratit další body, takže v tomhle ohledu to bude složitý zápas, protože to potřebují zlomit a k tomu nás musí porazit," konstatoval svěřenec nejstaršího ligového kouče Miroslava Koubka.

Sparťanští hráči budou proti nyní sedmému celku tabulky pod nemalým tlakem. Letenské publikum je totiž velmi náročné a svou nespokojenost dalo najevo již po Baníku. Vědom si toho je i bývalý hráč Teplic, Viktorie Žižkov nebo Varnsdorfu, který obléká bíločerný trikot přesně dva roky. "Ve Spartě to určitě není jednoduché. Její hráči jsou pod obrovským tlakem, protože lidé jsou tam zvyklí, že jejich tým domácí zápasy pravidelně vyhrává, k tomu dřív získával tituly. Jenže teď má trochu hlušší období, kdy se nedostává do pohárů a malinko zapadá do stínu Slavie a Plzně. Fanoušci i vedení jsou v tomto klubu hodně nároční, takže to může být v jistém smyslu i menší plus pro nás, že budou pod takovým tlakem. My tam jedeme zkusit získat jakýkoliv bod, při nejlepším samozřejmě tři. Ale tíha utkání bude víc ležet na nich, než na nás," avizovala hradecká opora.

Komety ligy? Obrozený střelec Slavie, brněnský Messi i dánský stoper Sparty