Legendární Gallas obdivuje Kanea, vidí v něm Robina van Persieho v nejlepších letech

Legendární Gallas obdivuje Kanea, vidí v něm Robina van Persieho v nejlepších letech

Bývalý francouzský obránce William Gallas zažil nejlepší léta v anglické Premier League. Po Chelsea si zahrál také v Arsenalu nebo Tottenhamu Hotspur, a nikdy tak neokusil ostrovní fotbal jinde, než v Londýně. Proto může srovnávat jako málokterý. Stejně jako v případě Haryho Kanea, kterého zná velmi dobře.

William Gallas hrával za Tottenham v období od roku 2010 až 2013. Patřil k obrovským oporám, který jako stoper měl velkolepou prestiž.

Tu si vybudoval už jako hvězda Chelsea a Arsenalu, tedy té největší konkurence z Londýna. Harry Kane v době  jeho příchodu už rok patřil do seniorského celku, přičemž mu bylo teprve sedmnáct a tehdy byl posílán na hostování.

Z obrovského talentu se nakonec vyklubal nejklíčovější hráč Tottenhamu poslední dekády. A to takový, že jej Gallas považuje za typově podobného hráče, jakým byl v dobách největší slávy jeho spoluhráč z Arsenalu Robin van Persie.

,,Postavil bych ho (Harryho Kanea) na stejnou úrověň, jakou měl Robin van Persie," nechal se slyšet v rozhovoru pro Genting Casino.

Harry Kane doposud odehrál v Premier League za Tottenham 286 zápasů a vsitil 189 branek.