Xavi chystá v Barceloně další kolo čistky. Tito dva veteráni si brzo budou balit kufry

Xavi chystá v Barceloně další kolo čistky. Tito dva veteráni si brzo budou balit kufry

Přestavba Barcelony je v plném proudu, její hlavní architekt Xavi se - i přes příchod čtyřiatřicetiletého Lewandowskiho a snům o návratu ještě staršího Messiho - netají tím, že chce kádr dál omlazovat.

Za Barcelonu odehráli stovky utkání. Jordi Alba 433, Gerard Piqué dokonce 608. Mnoho dalších podle všeho už do svých skvělých statistik na Nou Campu nepřidají. Vedení Barcelony v čele s koučem Xavim a prezidentem Laportou  se totiž podle informací španělského novináře Davida Bernabeua citovaném webem Sportskeeda jednomyslně shodlo, že Piqueho ani Albu na Nou Campu v sezoně 2023-24 nechce. A už v zimním přestupovém okně se mají v Barceloně pokusit obou hráčů se zbavit.

Obě někdejší stálice základní jedenáctky Blaugranas už v této sezóně pouze paběrkují. Piqué v této sezoně nastoupil pouze dvakrát, zatímco Alba čtyřikrát. Hlavní příčinou tohoto poklesu objemu hracího času jsou podpisy Julese Koundeho, Andrease Christensena a Marcose Alonsa, kteří si rozdělili místa a hrací čas v defenzivní linii Barcelony. A Xavi a spol. v dané situaci zjevně nedávají duu veteránů (Piquemu je 35 let, Alba je o dva roky mladší) příliš velké šance, že by se do sestavy mohli trvaleji vrátit.

Podle zdrojů ze Španělska tak aktuálně na Nou Campu řeší, jak se hráčských legend co nejdplomatičtěji zbavi. Oba hráčí mají smlouvu do konce sezóny 2023/24, vedení Blaugranas se s nimi chce rozlouči dříve a dokonce zvažuje možnost, že oba hráče vyplatí ze zbytku kontraktu. Bude tento krok znamenat konec kariéry obou velikánů španělského fotbalu nebo si zahrají ještě ve Spojených státech (kam to má údajně lákat Piquého) či v nějaké ještě exotičtější destinaci? Uvidíme možná již v zimním přestupovém termínu.