Převést konflikt na soupeřovu půdu? Šéf PSG chce koupit katalánského rivala Barcy

Převést konflikt na soupeřovu půdu? Šéf PSG chce koupit katalánského rivala Barcy

Podle španělského deníku Sport chtějí katarští majitelé pařížského klubu koupit Espanyol a vytvořit z něj tým, který by mohl Barceloně uškodit. A v ideálním případě zastínil klub z Nou Campu.   

Rivalita mezi velkokluby z Paříže a Barcelony může dostat další dimenzi. Majitel PSG Tamim bin Hamad Al Thaní, který je katarským emírem, podle webu SportBible chce koupit Espanyol, aby v Katalánsku vybudoval tým, který bude silně konkurovat, v ideálním případě porážet místní modlu FC Barcelona. Podle informací SportBible už dokonce Al Thaní  měl pověřit šéfa PSG Al Khelaifího, aby se španělským klubem - vlastněným čínskou hračkářskou skupinou Rastar - zahájil jednání o možném převzetí.

Mezi oběma největšími kluby světového fotbalu tak roste napětí, které začalo už v roce 2017, kdy klub z Parku princů koupil brazilskou hvězdu Neymara. Už tak napjaté vztahy mezi oběma kluby nezlepšil ani volný přestup Lionela Messiho z Barcelony do PSG. V létě prezident PSG Nasser Al Khelaifi neustále mířil rýpnutí směrem ke zjevným finančním problémům giganta La Ligy. Zpochybňoval, zda byly letní aktivity klubu legální. Z finanční perspektivy. Al Khelaifí pro web Politico dokonce prohlásil: "Je to fér? Ne, není to fér. Je to legální? Nejsem si jistý. UEFA má samozřejmě své vlastní předpisy. Jsem si jistý, že se na všechno podívají."

I v případě ale, že by se transakci povedlo zrealizovat, čekala by Katařany spousta práce. Espanyol se totiž v současné době nachází na 17. místě tabulky La Ligy a ze sestupového pásma vystupuje jen díky lepšímu skóre, když v šesti zápasech získal stejný počet bodů. Noví majitelé, v případě, že by opravdu měli ambice prohánět Xaviho družinu, by museli přistoupit ke stavbě úplně nového kádru. Což na druhou stranu při současných cenách ropy a plynu pro ně opravdu není nemožné.