Neregulérní gól Sparty. A červená pro Smrže? V žádném případě, zuřil po Spartě Koubek

Neregulérní gól Sparty. A červená pro Smrže? V žádném případě, zuřil po Spartě Koubek
OBSAHUJE OHLASY

Měli Spartu na pomyslné lopatě. Ve třinácté minutě se Hradec na Letné ujal vedení, měl další šance, pak si nechal červenou dát domácí Čvančara. Přesto si Východočeši nevezou domů ani bod.  

Nebylo to zrovna slovo do vlastních řad. Vlastním hráčům toho až tolik nevyčítal. Hněv hradeckého trenéra Miroslava Koubka směřoval na muže v černém, respektive za videem. „Neregulérní gól. V předchozím zápase s Baníkem otočený roh, z kterého taky padl gól. Teď znovu,“ nebál se tvrdých slov zkušený kouč hostů Miroslav Koubek. A následně na pozápasové tiskové konferenci též trochu zanalyzoval, co se z jeho perspektivy stalo. „Neuhlídali jsme standardku. Ale jestliže Krejčí prodlužuje balon, tak je ofsajd. Tím všechny zmátl a za ním Kuchta dává gól. Za tohle se na své hráče nezlobím,“ tvrdil Koubek.

Koubkův kapitán, Petr Kodeš, to viděl podobně. „To tedy nevím, co měli za záběry. To se v naší lize řeší pořád. Krejčí míč jasně tečoval, Kuchta byl v ofsajdu a gól neměl platit. To nic nemění na tom, že jsme si to tady měli uhrát sami. Ale tohle rozhodnutí nechápu,“ hlásil tamtéž hradecký střední záložník.

Jeho šéf, byť odmítal i další výroky rozhodčího (Červená pro Smrže? V žádném případě. Podle charakteru zákroku žlutá), nakonec litoval i neproměněných šancí. “Hlavní příčina naší porážky na Spartě je, že jsme nedali spoustu vyložených šancí. Tolik si jich tady nikdo nevytvořil, takže výborný výkon Hradce. Když se podíváme na předchozí zápasy Sparty, tak jejich soupeři tady sotva přelezli polovinu hřiště. Nedali jsme čtyři pět gólů, tady je příčina. Pak ať si rozhodčí dělají, co chtějí. Tečka,” uzavřel Koubek.