Ukázali jsme, že prostě silní jsme, tvrdí letenský kapitán Krejčí a pochvaluje si charakter sparťanského mužstva

Ukázali jsme, že prostě silní jsme, tvrdí letenský kapitán Krejčí a pochvaluje si charakter sparťanského mužstva

Čtyři a půl měsíce. Zhruba takovou dobu trvala soutěžní absence sparťanského kapitána Ladislava Krejčího mladšího. Jeho návrat se však dal považovat za úspěšný - letenské "S" utnulo dlouhou šňůru remízových výsledků a proti Hradci Králové získalo před vlastním publikem plný počet bodů.

Důrazný univerzál LK37 přiznal, že po 135 dnech soutěžní absence to bylo jiné, než si představoval. A to i přesto, že si svůj comeback v rudém trikotu vizualizoval s dost velkým předstihem...

"Zápas jsem už hrál v hlavě tak dva týdny každý večer. Bohužel moje chyba nás dostala trochu na kolena, ale jsem rád, že jsme ukázali aspoň charakter, když jsme hráli většinu zápasu o deseti. Ukázali jsme, že prostě silní jsme. Samozřejmě, není to výkon, který chceme předvádět a jakým bychom se chtěli prezentovat. Takové zápasy jsou důležité, uhrát to prostě charakterem a udělat si klid, abychom mohli hrát víc uvolněně," uvedl po skalpu sedmého celku FORTUNA:LIGY na stránkách sparta.cz exbrněnský záložník.

O čem spolu letenští hráči mluvili v kabině, kdy už byli v deseti a navíc o gól prohrávali? "Říkali jsme si jenom, že víme, že prvních 15 minut bylo otřesných. Nebo ne otřesných, ale nebylo to vůbec dobré. Potom jsme i v deseti dokázali nějaké náznaky šancí mít. Říkali jsme si, věřme tomu, že jedna šance nás dostane na 1:1, pak už to urveme. To se stalo. Není to výkon, který si představujeme, ale je to pořád výhra," doplnil člen širšího reprezentačního kádru, který očekával, že odehraje 60 minut, ale nakonec zvládl celé utkání.

Nejbližší program zavane momentálně třetí tým tabulky do Brna, kde to velmi dobře zná. Zbrojovka má jako nováček jen o tři body méně než Sparta a do ročníku nevstoupila vůbec špatně.

"Hraju teď dvakrát po sobě doma. Pro mě to je super, těším se tam. Doufám, že navážeme na zisk bodů," zakončil třiadvacetiletý rodák z Rosic, jehož mužstvo neprohrálo devět utkání za sebou.