Baník má velkou sílu a je jen otázka času, kdy začne vyhrávat, chválil Vrbovu práci Janáček z Dynama

Baník má velkou sílu a je jen otázka času, kdy začne vyhrávat, chválil Vrbovu práci Janáček z Dynama

To, že by dokázalo Dynamo vyloupit Ostravu, se před 10. kolem FORTUNA:LIGY nečekalo. Leč stalo se a jihočeské družině ze Střeleckého ostrva pomohl ke třem bodům několika skvělými zákroky i dvaadvacetiletý gólman Martin Janáček, pro něhož to byl na nejvyšší úrovni teprve šestý start.

Jeho hodnocení bylo po skalpu Laštůvky, Frydrycha, Plavšiče, Almásiho a spol. pochopitelně pozitivní. Bojovně naladění hosté si na papírově silnější, ne až tak přesvědčivý soubor Pavla Vrby evidentně věřili.

"Jeli jsme sem vyhrát a všichni jsme do toho dali maximum. Celý týden jsme se připravovali tak, abychom tady uspěli a jsem strašně rád, že se nám to povedlo. Ten zápas byl pro mě strašně dlouhý tím, jak nás Baník tlačil a kolik měl šancí. Jsem rád, že všichni pracovali na maximum. Dále mě těší, že mě trenér podržel v bráně, i když jsme třikrát za sebou prohráli, takže doufám, že jsem mu splatil důvěru. Teď to musíme přenést do dalších zápasů, moc se nám v poslední době nedařilo, ale doufám, že to nakopneme a vyhrajeme příští týden se Zlínem," zmínil nejbližší kolo svěřenec Jozefa Webera na stránkách dynamocb.cz

Kdy mu bylo ve víkendovém utkání nejhůř? "Asi tak posledních dvacet pět minut. Bylo to vážně těžké, ale zvládli jsme to. Baník má velkou sílu a myslím si, že je jen otázka času, kdy začnou vyhrávat. Jsem rád, že jsem mohl některými zákroky přispět k výhře a snad jsem splatil důvěru lidem, kteří ve mě věří," přidal bývalý mládežnický brankář Sparty s historií v Táborsku.

Budějovicím ve Vítkovicích strašně moc pomohly nástupy do obou poločasů. "Pro Haise to byl první ligový zápas, který hrál v základu a jeho gól zkraje zápasu nám hodně pomohl. Moc mu to přeju a doufám, že jich bude dávat ještě více. Ve druhém poločase to tam prostrčil Patrik Čavoš na Lukáše Čmelíka a ten to krásně uklidil za gólmana. Je to super, musíme v tom pokračovat dále, ale nesmíme se nechávat zatlačit, jak tomu bylo třeba na konci zápasu," zakončil mladý strážce svatyně, který se na jihu země přetahuje o místo jedničky s o dva roky starším Slovákem Dávidem Šipošem.

Kolář si dokázal, že na to ještě má a ihned vyslal jasný signál Mandousovi: Teď chci makat a zůstat v bráně

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.