Usměvavá bestie ční nad Suárezem, Owenem i Torresem. Haaland se podělil o důvod, proč miluje tým City...

Usměvavá bestie ční nad Suárezem, Owenem i Torresem. Haaland se podělil o důvod, proč miluje tým City...

I když je v Premier League odehráno pouze úvodních osm kol, o budoucím nejlepším střelci celé sezony se už přestává pochybovat. Erling Haaland z Manchesteru City má totiž na druhého muže pořadí Harryho Kanea náskok sedmi branek a další pronásledovatelé ztrácí ještě více.

V posledních sedmi startech za tým z modré strany Manchesteru nasázel 14 gólů, což je vysoce nadstandardní bilance a i když se od dvaadvacetiletého dlouhána na Etihad Stadium branky čekaly, až tak produktivní festival nikoliv...

O víkendu jistil perspektivní reprezentant Norska hokejovou přestřelku v městském derby s United (6:3) hattrickem a v těžké anglické lize už tak dokázal zaznamenat hned tři třigólová představení.

Jen pro srovnání - Luis Suárez potřeboval na tři hattricky celkem 71 startů, Fernando Torres 64 zápasů, Rudd van Nistelrooij 59 duelů a Michael Owen 48 klání.

Není proto divu, že byl po bitvě o Manchesteru nadšený. "Sami vidíte naše přihrávky, vždy jdeme dopředu a útočíme. To je důvod, proč tento tým miluju. Je úžasný a nemám k tomu víc co říct," rozplýval se stránkami mancity.com citovaný ostrostřelec, jehož ze záložní řady podporují hráči jako Bernardo Silva, Kevin De Bruyne, Phil Foden nebo Jack Grealish.

Jeho trenérský šéf Josep Guardiola tvrdí, že Haaland potvrzuje svou vysokou úroveň úplně v každé soutěži. "Dokázal to v Norsku, Rakousku i Německu, to je fakt. Přišel sem a hned si uvědomil, že jeho spoluhráči běhají jako zvířata. Velmi rychle pochopil, že musí být úplně stejný. Ke gólům mu samozřejmě pomáhají i další kvalitní hráči," ocenil svého svěřence renomovaný španělský odborník z Etihad Stadium.

Tento týden okusí současnou sílu Citizens jak FC Kodaň, tak Southampton. A největší pozornost obránců obou klubů bude nepochybně upředena právě na bývalého kanonýra Molde i Salcburku, která má podle Petera Schmeichela něco z Ronalda, něco z Ibrahimoviče a trochu z Inzaghiho a právě proto je tak úspěšný.

Slavia s Kluží a v Olomouci, Sparta v Brně, Plzeň na Bayernu a s MB, Slovácko s Nice, Arsenal-Liverpool, Dortmund-Bayern