Messiho vysněný comeback na Nou Camp všem nevoní. Kdo by se musel omlouvat a kdo klidit?

Messiho vysněný comeback na Nou Camp všem nevoní. Kdo by se musel omlouvat a kdo klidit?

Epopej s eventuálním návratem Lionela Messiho do Barcelony (výhledově) tři roky poté, co katalánskou metropoli v slzách opustil se dozajista bude táhnout celou sezónou. Jaké překážky na cestě z pařížského Parku princů Messimu stojí v cestě?

Fanoušci Blaugranas se k jeho návratu modlí, navenek se k němu upínají i šéfové klubu. "Byli bychom rádi, kdyby ukončil kariéru v dresu Barcelony a sklidil bouřlivé ovace tisíců fanoušků," citoval nedávno katalánský deník Sport prezidenta klubu Joana Laportu. Podle redaktora Sportu Sergi de Juana, který se situací v nejlepším katalánském týmu zabývá, jsou nicméně pod povrchem postoje jednotlivých hybatelů dění směrem ke combacku “božské 10” mnohem rozporuplnější.

Podle de Juana by se třeba Messi do Barcelony rád vrátil, ale jen za určitých podmínek. Hovoří se o třech věcech - Gerard Piqué by musel klub opustit, Laporta by se musel Messimu veřejně omluvit a sám Argentinec by musel hrát hlavní roli v týmu Xaviho Hernándeze. Podle samotného de Juana první podmínka není nerealizovatelná, když Piqué po příchodu nových obránců ztratil své výsadní a o jeho možném odchodu v následujícím přestupovém okně se intenzivně spekuluje.

Co se týká veřejné omluvy Laporty, tak zde se podle de Juana jedná o jakési “PR cvičení,” které může proběhnout ke spokojenosti obou stran bez velkých nákladů, největší problém by tak mohla být ústřední role příští rok šestatřicetiletého Messiho. Xavi jako nový kouč totiž začal přetvářet tým dle svých představ, přičemž klíčovou roli v něm hrají mladé pušky  Gavi a Pedri nebo “nováček” Lewandowski. Zrealizuje se tedy i přes tyto překážky nakonec velký návrat?

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.