Já v tom vidím úmysl. Někdo tady poškodil Hradec a pomohl Spartě, zlobí se Pulpit na VAR Štěrbu

Já v tom vidím úmysl. Někdo tady poškodil Hradec a pomohl Spartě, zlobí se Pulpit na VAR Štěrbu
ROZHOVOR

Viktoria Plzeň a pražská Sparta. Ambiciózní týmy, co si měly šlapat na paty. Realita je jiná, o víkendu si však role prohodily. Zatímco Letenští po pěti remízách konečně zabrali a porazili Hradec 2:1, Západočeši klopýtli na hřišti Bohemians (1:1). Jak viděl tahle utkání respektovaný fotbalový odborník Martin Pulpit a jaký názor má na VAR?

Začněme Plzní, která ztratila dva body v Ďolíčku. Vzhledem k předvedenému výkonu však mohla být za remízu ještě ráda. Dali klokani jiným týmům recept, kudy na tým mistra?
Bohemka uměla na Plzeň zahrát doma vždycky. I tentokrát byla lepším týmem, sahala po třech bodech. Nepřekvapilo mě to. Co se týče bojovnosti a chuti po vítězství, tyhle aspekty byly na straně domácích. To se ale stane, že po sérii výher přijde zápas, v němž to už tak dobré není. Tentokrát to potkalo Plzeň.  

Čekal jste, že zraněného Jindřicha Staňka v bráně nezastoupí Martin Jedlička, nýbrž Marián Tvrdoň?
Já jsem nečekal nic, protože v Plzni nejsem a nevím, jak na tom ti brankáři jsou (směje se). Je pravda, že Jedlička odchytal víc těžkých zápasů než Tvrdoň. Ten ale o víkendu rozhodně nezklamal. Tak uvidíme, kdo z nich dostane šanci na Bayernu.

Když teď přejdeme ke Spartě, ta o víkendu přetrhla sérii remíz a mužstvo Hradce porazila 2:1. V utkání ale došlo k několika sporným momentům, které rozčílily kouče hostů Miroslava Koubka…
Já se mu vůbec nedivím. Zlobil se oprávněně. Před prvním gólem Sparty rozhodčí otočili roh, ten druhý padl z jasného ofsajdu. Hradec měl tak na Spartě minimálně remizovat. Nebo klidně vyhrát, to by ale Kubala s Vašulínem museli proměnit své vyložené šance.

Jak je podle vás možné, že VAR Václav Štěrba nerozpoznal teč Ladislava Krejčího?
Já v tom vidím úmysl. I v Tiki-Taka padlo, že tohle rozhodčí u videa musel prostě vidět. Já si myslím to samé. Někdo tady poškodil Hradec a pomohl Spartě, nic jiného v tom není. Bohužel to odnesl VAR jako takový, který už se pomalu stává problematičtějším než řízení samotného utkání. Nepřekvapuje mě to. Znovu ale říkám, že Hradec byl výrazně poškozen.

Jaký vlastně máte na VAR názor obecně?
Když je s ním nakládáno fair play, tak má určitě smysl. Rozhodně neříkám, že bychom se videa měli ihned zbavit. Bohužel se však ukazuje, že v českých podmínkách se dá zneužít i VAR. V západních ligách jsem ještě neviděl situaci, aby rozhodčí strávil u videa čtyři minuty a pak stejně rozhodl špatně. U nás to k vidění je.