Mikloško přesvědčil Brabce, že má Baníku co dát a na úkor Grussmanna přebírá zodpovědnost za přestupovou politiku

Mikloško přesvědčil Brabce, že má Baníku co dát a na úkor Grussmanna přebírá zodpovědnost za přestupovou politiku
OBSAHUJE VIDEO

Struktury Baníku se rozšířily o pořádně velké jméno. Novým členem představenstva slezského klubu a šéfem sportovního úseku se stal bývalý prvotřídní brankář Luděk Mikloško.

Odchovanec Ostravy, jehož už vlastník oslovil před více než půl rokem, se tak vrací do známého prostředí po necelých 33 letech. Proč Baník vsadil právě na šedesátiletého internacionála?

"Rozhodli jsme se ho oslovit z několika důvodů. Z řady rozhovorů, které jsme spolu vedli, i svým pohledem na fotbal mě přesvědčil, že má Baníku co dát. Když k tomu připočteme jeho vztah k Baníku a dlouholeté manažerské zkušenosti ze zahraničního i tuzemského fotbalu, je pro nás cenné takového člověka v klubu mít," představil novou funkcionářskou posilu majitel Václav Brabec, jehož slova nabídly stránky fcb.cz.

Odpovědnost za sportovní řízení slavné značky bude mít kromě trenérského štábu také bývalý strážce svatyně West Hamu United či Queens Park Rangers. "Naší aktuální prioritou je postavení áčka v tabulce a s tím spojená aktivita směrem k nadcházejícímu přestupovému období," nastínil své nejbližší plány sám Mikloško.

Dosavadní sportovní ředitel Alois Grussmann, jenž se podepisoval pod přestupovou politiku v poslední době, však vyhozen nebude. Jen dostane na Bazalech kapku jinou úlohu než doposud...

"Takových pracovitých lidí se zkušenostmi a charakterem je málo a jsem rád, že Lojza v Baníku je. Cítíme, že jedny z věcí, na kterých teď rovněž musíme zapracovat, jsou vytvoření koncepce skautingového oddělení a zkvalitnění procesu posunu jednotlivých hráčů mezi kategoriemi až do dospělého fotbalu, což by teď měla být hlavní Lojzova parketa," objasnil Mikloško.

Luhový má pravdu: S Ježkem či Brücknerem by se Češi těšili na MS v Kataru. Grygera s Rosickým nemají co radit