Plzeň prochází obdobím, kdy se to na ni valí a teď není ve formě, což ukázala i remíza v Ďolíčku, míní Krejčí

Plzeň prochází obdobím, kdy se to na ni valí a teď není ve formě, což ukázala i remíza v Ďolíčku, míní Krejčí

Bývalý trenér české jednadvacítky Karel Krejčí už jeden výprask 0:5 v mnichovské Allianz Areně zažil. Stalo se to devět let zpět, kdy ještě na plzeňské půdě asistoval Pavlu Vrbovi. Tento týden současný soubor Viktorie onen výsledek zopakoval.

To, že byla Viktoria v bavorské metropoli svlečena do naha, ale žádná náhoda není, protože tým Michala Bílka na úplném stropu své výkonnosti momentálně není.

Mládežnický specialista Krejčí v dotyčné souvislosti zmínil i nedávnou dělbu bodů na hřišti Bohemians Praha 1905 a kdo ví, třeba by toho mohla o víkendu využít také Hoftychova Mladá Boleslav, jež má ve svém středu řadu ostřílených borců.

"Plzeň momentálně prochází obdobím, kdy se to na ni valí. Od léta odehrála spoustu zápasů a teď není ve formě, což ukázala i remíza na Bohemians. Hráči mají za sebou předkola Ligy mistrů, třetinu základní části domácí ligy a někteří byli ještě s reprezentací. Teď musejí dobře zregenerovat a přepnout na ligu, což nebývá úplně snadné. V sobotu jim proti Boleslavi může pomoct domácí prostředí, stejně jako v odvetě s Bayernem. V Plzni by to nemuselo být tak jednostranné jako v Mnichově," zavěštil si v interview pro sport.cz třiapadesátiletý odborník, jenž v minulosti vedl i západočeské áčko z Doosan arény.

Zatímco první tým se na půdě německého suveréna, který vládne našim západním sousedům deset let v kuse, příliš nevyznamenal, plzeňská juniorka si z Mnichova v rámci Youth League odvezla všechny tři body po velkém obratu z závěru. Krůta, Paluska, Baier a spol. tak na výjezdu zanechali mnohem lepší dojem než jejich zkušenější kolegové.

Podle Krejčího to může být velké povzbuzení pro celý klub. "Plzeň dlouhodobě s akademií pracuje dobře a výhra juniorky na Bayernu je pro ni velká reklama. Možná to není úplná náhoda, protože Viktoria každý rok v létě pořádá Memoriál Stanislava Štrunce, kde hrají elitní evropské týmy. Kluci pak nejsou v Youth League tak vyjukaní a můžou tam něco uhrát. Snad se někdo z dnešní plzeňské juniorky časem prosadí i v áčku. Zatím tam nikoho extra výrazného nevidím, ale to v tuhle chvíli nemusí nic znamenat. Mladí si místo v áčku často musejí vybojovat přes úspěšné hostování v první nebo druhé lize. Vzpomeňte si na Daridu, Hrošovského nebo Krmenčíka, všichni nejdřív sbírali zkušenosti jinde a až pak byli hvězdami v Plzni. Brzy je můžou následovat další," doplnil kouč, jenž dosáhl ve Štruncových sadech v letech 2010 - 2016 na šest klubových trofejí.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.