Hoftych: Proti hodně silné a pragmatické Plzni můžeme uspět, jen když všichni podáme nadstandardní výkony

Hoftych: Proti hodně silné a pragmatické Plzni můžeme uspět, jen když všichni podáme nadstandardní výkony

Rozdíl mezi první Viktorií a devátou Mladou Boleslaví je po třetině soutěže deset bodů, což není úplně málo. V Doosan aréně tak bude v sobotu večer favorit jasný a hosté jím nebudou a to i navzdory tomu, že momentálně táhnou šňůru pěti utkání bez porážky.

K tomuto datu na sebe celky Plzně a Mladé Boleslavi narazily ve čtyřiatřiceti případech. Osmnáctkrát se radoval západočeský tým, osmkrát zvítězila Boleslav a osmkrát došlo na remízový výsledek.

Co bude potřeba k tomu, aby se šestinásobný mistr FORTUNA:LIGY neradoval z devatenáctého tříbodového zisku? "Plzeň hraje pod trenérem Bílkem velmi pragmatický fotbal a má hodně silný tým s mnoha osobnostmi, proti kterému můžeme uspět, jen když všichni podáme nadstandardní výkony," nastínil před víkendovým střetem pětapadesátiletý trenér Pavel Hoftych, který vede Matějovského, Škodu a spol. od letošního února.

Jeho kádr čeká docela výživný říjen, v němž sehraje pět nelehkých zápasů. Po Plzni přivítá Boleslav před domácím publikem Slavii, následně dorazí do města automobilů v rámci domácího poháru Prostějov, poté se na stejném místě představí tabulkově lépe postavený celek Bohemians Praha 1905 a v závěru měsíce je v plánu výjezd na půdu letos nevyzpytatelného Baníku Ostrava.

Hradec? Podle Shejbala není náhoda, že se drží druhou sezonu nahoře, výkonnost má konstantní a bez propadáků