Tři hráči Liberce, od nichž by mělo Baníku hrozit největší nebezpečí? Vrbův kolega vypíchl tyto jedince...

Tři hráči Liberce, od nichž by mělo Baníku hrozit největší nebezpečí? Vrbův kolega vypíchl tyto jedince...

Baník, který tento týden představil nového sportovního ředitele Luďka Mikloška, je sice momentálně v tabulce až čtrnáctý, nicméně v neděli dorazí na podještědský stadion U Nisy s vědomím toho, že se Slovanem neprohrál čtyřikrát po sobě. 

Pavel Vrba bude mít pro nejbližší výjezd k dispozici téměř kompletní kádr s výjimkou zraněného tandemu Ladislav Takács a Jaroslav Svozil.

Také Luboš Kozel, jehož svěřencům se zatím daří lépe venku, než doma, bude moci nasadit šest hráčů, kteří museli v minulém kole proti Slavii stát a jde např. o Valentu, Talovjerova, Matouška nebo Van Burena.

Ostrava proto dorazí na sever Čech s notnou dávkou respektu. "Liberec je kombinační mužstvo, mají na to typy hráčů. Je to nepříjemný tým, pohyblivý, dynamický. Umí si pomoct standardními situacemi, velmi nebezpeční jsou tři hráči nahoře Višinský, van Buren, Matoušek. Jsou dynamičtí a náběhoví, umí trhat obranu soupeře. Na to si musíme dát pozor a pohlídat," varoval webem fcb.cz citovaný asistent hlavního trenéra Baníku David Oulehla.

Je zajímavé, že v této souvislosti ostravský kouč opomenul například playmakera Christina Frýdka či po gólu hladovou dvojici útočných tykadel Imad Rondič a Michal Rabušic.

"Naše poslední utkání proti Budějovicím mělo parametry, bylo kombinační, rychlé, vytvářeli jsme si šance a s indexem xG 5,5 (očekávaný gól) nevyhrajete možná jedno ze sta utkání. Nedaří se nám to dotáhnout do toho úspěšného výsledku, víme to a musíme se snažit dále. Udělám maximum pro to, aby se nám to povedlo v Liberci," avizoval kouč se zkušenostmi z Viktorie Žižkov či Varnsdorfu.