Odborníci Teplice před sezonou pasovali na kandidáta sestupu, ale rozhodně to tak nevidím, tvrdí hradecký Hejkal

Odborníci Teplice před sezonou pasovali na kandidáta sestupu, ale rozhodně to tak nevidím, tvrdí hradecký Hejkal

Sedmý Hradec Králové přivítá v sobotu v Lokotrans Aréně Teplice, které jsou sice po třetině základní části až jedenácté, nicméně na černobílé Votroky ztrácí pouhý bod. I to svědí o velké vyrovnanosti ve středu tabulky.

Co si myslí o nejbližším severočeském soupeři člen realizačního týmu Hradce Stanislav Hejkal? "Poslední měsíc zažívají výsledkově i herně velmi dobré zápasy. Mají velice kvalitní útočníky, hrají odlišným stylem oproti loňskému ročníku a musím říct, že jim ten současný sedl. Odborníci je před sezónou pasovali na kandidáta sestupu, ale já to tak rozhodně nevidím. Mají výborné mužstvo, kvalitní hráče jako Kučera nebo Trubač, kteří jsou zároveň kreativní. Takže se jedná o těžkého soupeře," ocenil družinu Jiřího Jarošíka bývalý sparťanský asistent, jehož názor vyšel na webu fchk.cz.

V současném kádru Teplic lze najít několik jmen, které v minulosti prošlo právě Hradcem a na mysli máme zejména Jukla, Shejbala a Trubače. "Mohou to pro ně být i klíčoví hráči, jsou tam už dlouho. My se ale musíme koncentrovat především sami na sebe. Máme už za sebou týmy ze špičky – Slavii, Spartu, Plzeň. Pro nás tak nyní začínají ty velice důležité zápasy. Na Letné jsme mohli, teď už více méně musíme, protože jsou to mančafty, které se pohybují v tabulce kolem nás a tato utkání chceme a potřebujeme zvládat," avizoval před víkendovým jedenáctým kolem Hejkal.

Protože profesně strávil na Stínadlech velmi dlouhou dobu, nadcházející duel pro něj bude specifický. Se žlutomodrým výběrem však nebude mít žádné slitování. "Byl jsem v Teplicích na různých pozicích, působil jsem jako trenér A-týmu, rezervy, byl jsem i v pozici asistenta, trenéra juniorky. Celkem jsem tam strávil osm let. Takže samozřejmě vnímám, že mám nějakou minulost spjatou s tímto klubem, ale teď už jsem rok a čtvrt tady a dýchám za Hradec,“ ubezpečil dvaapadesátiletý spolupracovník Miroslava Koubka.

Vyprodané stadiony, desetiletá kletba i rozhodčí u plotny aneb TOP 5 brněnských bitev se Spartou