Pavelka: S Brnem nám vyšlo pár věcí, které chceme praktikovat. Určitě to hodnotím jako krok kupředu

Pavelka: S Brnem nám vyšlo pár věcí, které chceme praktikovat. Určitě to hodnotím jako krok kupředu
OBSAHUJE OHLASY

Pražská Sparta dokázala v sobotu zvítězit na půdě nevyzpytatelného Brna 4:0 a domů si veze cenné tři body. Po jedenácti odehraných kolech FORTUNA:LIGY okupuje třetí místo a ráda by ukrojila ještě více z manka na druhou Slavii a vedoucí Plzeň. Cesta to však bude postupná a každé další klopýtnutí může být vážnou komplikací. Jedna z opor Sparty David Pavelka však proti Zbrojovce vycítil, že se tým začíná opět herně zvedat.

Dvěma góly se na demolici Brna podíleli Krejčí s Kuchtou. Letenští tak potvrdili po předchozím domácím vítězství nad Hradcem Králové stoupající formu. „Myslím, že nám určitě pomohl dobrý a koncentrovaný vstup do první půle. Rezultoval tedy penaltou, která nám pomohla, protože jsme po dlouhé době v zápase vedli. Pak nám určitě pomohlo, že jsme zvýšili náskok. Často se nám stávalo, že jsme po gólu vzápětí taky jeden obdrželi a o náskok přicházeli. Klíčové to bylo ve druhé půli, kde se to trošku lámalo. Brno změnilo svůj systém a my jsme tam měli pár okének, což nám dělalo problém. Nakonec jsme ale byli efektivní my a je z toho jasná výhra,“ nechal se slyšet Pavelka pro klubovou televizi.

Jednatřicetiletý záložník se zkušenostmi s reprezentací i zahraničím vnímal konfrontaci s Brnem pozitivně, neboť ve hře jeho týmu bylo patrné, že si věří a efektivní je také v koncovce. „Tahle výhra nás těší především kvůli tomu poslednímu zápasu, který jsme zvládli spíše charakterem než fotbalově. Hlavně v první půli jsme tam měli věci, které chceme dlouhodobě praktikovat a v zápasech ukazovat. V druhé půli jsme na to tolik nenavázali, ale určitě je to pozitivní krok dopředu,“ pokračoval Pavelka.

Ve středu pole operoval s Ladislavem Krejčím, který se s kapitánskou páskou na své paži po delší pauze vinou zranění opět stává oporou týmu. „Pořád má velký deficit po zranění, což je občas vidět. Dost s tím bojuje, až mi ho je líto, protože pře měsícem jsem byl v této situaci já, takže se do toho dokážu vcítit. Přesto dal dva góly a k tomu není moc co dodat. Hraje se mi s ním skvěle, ale já v zápase moc neřeším, koho tam mám. Všichni kluci ve Spartě jsou skvělí fotbalisti, ale pokud jsem měl za ty dva roky ve Spartě nějakou fázi, kdy jsem se cítil fakt dobře, tak to bylo právě s ním,“ uzavřel Pavelka.