Nic nepodceníme, jednoznačně chceme postoupit, zahlásil po losu Šilhavý

Nic nepodceníme, jednoznačně chceme postoupit, zahlásil po losu Šilhavý

Po nedělním losu z něj vyzařovala spokojenost, neboť se očekává, že je v silách jeho týmu postoupit na vrcholný evropský turnaj pořádaný v roce 2024 v Německu. Osudí českému výběru přisoudilo Polsko, Albánii, Faerské Ostrovy a Moldavsko, což je skupina, kterou lze označit za hratelnou i s ohledem, že přímo postupují první dva.

Po nezdaru v elitní skupině Ligy národů je dalším cílem kvalifikovat se na turnaj, kde Češi ještě ve své samostatné historii nikdy nechyběli. „Chceme samozřejmě postoupit. Skupina mohla být horší. Polsko, jako tým z prvního koše, bude favoritem, ale určitě si to s nimi ve vzájemných zápasech rozdáme a věřím, že to budou úspěšné zápasy,“ nechal se slyšet pro repre.fotbal.cz trenér Jaroslav Šilhavý.

Právě severní sousedy vnímá za favorita, se kterým by si to mohl český tým rozdat o první místo v tabulce. To ale neznamená, že by chtěl zbylé výběry podceňovat. „Ostatní mužstva určitě nechceme podceňovat, máme ke každému respekt, ale byli bychom určitě alibisté, kdybychom řekli, že jsou silnější nebo že budou těžkými soupeři. Na druhou stranu pravda vždy leží na hřišti. S Albánií jsme hráli nedávno před posledním Eurem a byl to velice nepříjemný soupeř. Určitě nic nepodceníme, ale chceme jednoznačně postoupit,“ pokračoval zkušený šedesátiletý kouč.

Hlavní palebnou silou Polska bude Robert Lewandowski aktuálně hrající v Barceloně. V minulé ligové sezóně však ještě působil v Bayernu Mnichov a v Bundeslize mu v boji o korunu pro krále střelců dýchal na záda český útočník Patrik Schick. „Uvidíme, v jaké formě oba budou během kvalifikace. Určitě to jsou pro oba týmy rozdíloví hráči,“ uzavřel Šilhavý.