Chytil se po výtkách neuráží, na tréninku maká na hraně svých možností a začíná se mu to vracet...

Chytil se po výtkách neuráží, na tréninku maká na hraně svých možností a začíná se mu to vracet...
OBSAHUJE VIDEO

Mojmír Chytil zatím nastoupil v každém z dosavadních jedenácti ligových duelů sezony. Se Slavií však předvedl svůj nejlepší výkon, který domácí trenér Václav Jílek označil z individuálního hlediska za vysoce nadstandardní.

"Z mého pohledu měl možná stoprocentní úspěšnost uhraných balonů proti silné stoperské dvojici. Zvládal to výborně a ještě jsme z toho byli nebezpeční. Dal nádherně levou nohou gól. Plán byl jasný. Nechtěli jsme tolik hrát přes Kačarabu, který je velmi rychlý a má kvalitní čísla v obranné činnosti. Chtěli jsme jít spíš přes Ousoua, který je víc do hry, ale běžecky v absolutní rychlosti není tak silný. Mojmír s ním uhrával velké množství soubojů a byl to pak schopný dohrát do konce, takže myslím, že se nám to podařilo," chválil svého ofenzivního svěřence na webu sigmafotbal.cz Václav Jílek.

K tomuto datu je třiadvacetiletý forvard s minulostí v Pardubicích na pěti trefách a jedné gólové asistenci. I když ho kouč stále vnímá jako hráče, který je na počátku profesionální kariéry, podle něj už je obrovsky kvalitní.

"Víme, jaká byla geneze jeho výkonu v minulých obdobích. Prošel si Pardubicemi, kde ukázal sílu, i v Sigmě už měl období, kdy byl úspěšný a pak se dostal do stavu, kdy zase výkony nedováděl. Velkou Mojmírovou předností je, že se z toho nepodělá a pracuje na sobě dál. Na tréninku maká na hraně svých možností a začíná se mu to vracet. Je to taky hráč, který poslouchá a vnímá. Nechá si poradit a neuráží se v momentu, kdy mu dáme nějakou výtku. To je jeho velkou devízou," ocenil někdejší kouč Sparty.

Jeho gól levou nohou ho překvapil, protože nemá tak dobrou levačku jako Jiří Sláma, který otevřel skóre již po devatenácti minutách hry. "Bylo to v plné rychlosti, terén nebyl už optimální. Do zápasu to ale zapadlo. Tyto drobnosti šly v neděli s námi, na rozdíl třeba od zápasů s Libercem nebo Plzní, kdy jsme v klíčových situacích měli trochu smůly," přidal muž zodpovědný za výkony a výsledky hanáckého souboru z Androva stadionu.

Nyní je i podle čísel olomoucký odchovanec v dobrém rozpoložení. "Šel po jednoduchosti, získal metr náskoku a pálil. Možná, kdyby se mu tolik nedařilo, tak by míč nabíral dál a nebyl by tak rozhodný. Byla to i věc, na kterou jsme trochu apelovali. Věděli jsme, že Ondra Kolář nemá za sebou tolik zápasů. V momentě, kdy se dostaneme do střelecké pozice, jsme chtěli být účinní," uzavřel na konto svého nejproduktivnějšího útočníka.

Zestárli a není o ně zájem! Čtveřice zvučných jmen, které jsou momentálně bez angažmá