Řezníček: Mám titul, pohár, postup i 300 ligových startů. Klub ligových kanonýrů mi ale chybí a moc by mě to potěšilo

Řezníček: Mám titul, pohár, postup i 300 ligových startů. Klub ligových kanonýrů mi ale chybí a moc by mě to potěšilo

Byť mají mnozí za to, že kdyby byl Jakub Řezníček ryzím profesionálem již od útlého věku, dokázal by toho ještě víc, nakonec z toho až tak špatná kariéra není.

I v jeho čtyřiatřiceti letech totiž patří k nejproduktivnějším hráčům celé soutěže, když se dosud za nováčka z Brna střelecky prosadil pětkrát a navíc přidal i tři gólové asistence.

Ve Zbrojovce funguje také v roli mentora. Na maskota je ale ještě brzy, protože důvěru hlavního trenéra Richarda Dostálka má a důkazem budiž plný počet startů a 803 odehraných minut.

"Jsem nejzkušenější, takže když někdo něco chce, potřebuje poradit nebo promluvit si, tak mu pomůžu, popovídáme si. Nic neflákám, trénuji naplno, důvěru mám a myslím, že na hřišti ji splácím," uvedl v interview pro magazín Gól bývalý útočník Plzně i Sparty.

K tomuto datu si v české nejvyšší soutěži připsal 82 branek a další dva přesné zásahy přidal ve dvou zahraničních ligách. Ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů mu tak chybí už jen 16 tref, což by nemusela být sci-fi...

"Nebudu lhát, vím, že mám jeden gól na Slovensku, jeden v Belgii a celkově tedy 84 branek. Chybí mi tedy 16 gólů, což je dost, ale nic není nemožné. Kdyby se tuhle sezonu zadařilo, tak pak bych to třeba nějak doklepal. Je to lákavé. Mám titul, pohár, postup do ligy, 300 ligových startů. Tohle mi chybí a moc by mě to potěšilo. Byla by to čest," přiznala ofenzivní opora mužstva z Adax Invest Areny.

Proti Spartě vyšel střelecky naprázdno a další pokus na vylepšení osobních statistik dostane již v sobotu v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové. A protože tamní stadion vzhledem ke klubové minulosti velmi dobře zná, třeba to klapne.

Čísla Jakuba Řezníčka:

311 - zápasy v lize
82 - góly v lize
21 - asistence v lize
16 - sezony v lize

Jablonecký novic Konda: Vybral jsem si znovu práci s trenérem Horejšem, protože věřím, že mě dokáže opět posunout výš