Gabriel: Teď se potřebuji stát vyspělým hráčem, jedině tak budu pro Hradec přínosem a zase se posunu o adresu dál

Gabriel: Teď se potřebuji stát vyspělým hráčem, jedině tak budu pro Hradec přínosem a zase se posunu o adresu dál

Perspektivní krajní bek Adam Gabriel, jenž zaznamenal své první dvě prvoligové trefy v posledním ligovém kole proti Teplicím, už je součástí Hradce Králové zhruba čtyři měsíce a svůj krok mimo hlavní město si nemůže vynachválit. 

Sportovní úsek votroků reagoval jeho příchodem z Letné na odchod Jana Mejdra opačným směrem. Srovnávat se se zkušenějším zadákem ale nechce a soustředí se hlavně na sebe, protože každý hráč má přeci jen jiné cíle...

"Já jsem sem šel strašně rád, protože jsem vycítil, že na Spartě to pro mě byla po loňské sezóně konečná. Požádal jsem tedy vedení klubu, abych sem mohl přestoupit, abych tu měl čistý štít a byl naplno Hradečák. Musím říct, že jsem tu dosud velice spokojený, ať už jde o přístup spoluhráčů či realizačního týmu. Jediné, v čem je asi rozdíl, pokud bych se měl srovnávat s Honzou Mejdrem, je to, že on do Sparty přestupoval v sedmadvaceti letech, mně je zatím jednadvacet. Je pravda, že dnes se už ve fotbale na nic nečeká, ale je vidět, že zrovna Honza byl už takový vykopaný hráč. Já tam mám stále věci, které pozná každý zkušený trenér, možná i nějaký expert. Ty o mně prozradí, že jsem stále mladý hráč. Teď se potřebuji stát tím vyspělým fotbalistou, být na správných místech, lépe číst a vnímat hru a to by mi mělo do budoucna pomoct. Je to pro mě teď ten opravdu zásadní krok. Věřím, že když se mi to povede, tak budu pro Hradec přínosem a nakonec se zase posunu o adresu dál," nastínil na webových stránkách fchk.cz svěřenec Miroslava Koubka.

Ve východních Čecách už se za tu dobu dostatečně rozkoukal a spolu s přítelkyní přebývá nedaleko tréninkového centra. "Vše probíhá naprosto bez problémů, takže jsem tu opravdu naprosto spokojený," ozřejmil mládežnický reprezentant Česka.

Ten má k tomuto datu ve FORTUNA:LIZE odehraných devět duelů a více toho tedy zatím absolvovat v barvách sparťanské rezervy ve F:NL. Jak by obě soutěže po čerstvých zkušenostech srovnal?

"Rozdíl to je, určitě se to pozná v kvalitě hráčů. Druhá liga je teď paradoxně možná nejlepší, co kdy byla. Věřím, že se tam pohybují opravdu zajímaví fotbalisti. Když jsem hrál za B-tým Sparty, tak to také bylo trochu jiné, bylo to tím, jakým stylem jsme hráli a jakou převahu jsme si vytvářeli. Hráli jsme jiné rozestavení, byli tam jiní jednotlivci, takže myslím, že největší rozdíl je alespoň pro mě v tomhle. Samozřejmě se potřebuju ještě lépe naučit pracovat s prostorem, který mám. Neřekl bych, že je rozdíl v rychlosti, spíš v kvalitě práce s míčem," prohlásil jeden ze dvou synů bývalého českého reprezentanta.

I když Hradec na svůj nový stadion stále čeká a domácí utkání musí absolvovat v azylu, s tím, že stoprocentní podporu fanoušků tým nemá, na slabou podporu příznivců si v žádném případě nestěžuje.

"Fanoušci jsou tu určitě v jistém smyslu speciální. Je to pochopitelně dáno těmi potížemi se stadionem a tudíž i s fanděním. Obdivuji úplně každého, kdo se za námi na zápas do Mladé Boleslavi vydá a ještě o něco víc oceňuji ty, kteří se vypraví i někam dál. Myslím si, že nás skvěle podpořili v Jablonci, stejně tak na Slovácku, kde jsme rozhodně nebyli sami a to je to opravdu hodně daleko. Hradečtí fanoušci se mi líbí i tím, jak fandí. Pozápasové děkovačky si pokaždé moc užívám," prozradil perspektivní obránce, který si z kádru nejvíce rozumí s Davidem Jurčenkem.

V sobotu jde pátý tým tabulky na osmou Zbrojovku, která dosud pod Richardem Dostálkem žádné druhé housle nehraje. Jak silným protivníkem bude nováček z Brna právě v jeho očích?

"Bude to těžký soupeř, vždycky tomu tak bylo, pokaždé to byl tým, který byl výborně fyzicky připravený a hodně kousal. Zatím se jim povedl vstup do sezóny a daří se jim. Jsou poměrně dost produktivní, střílení gólů jim nedělá problémy, nahoře se mají o koho opřít. Já se s nimi loni potkal s B-týmem Sparty, jeden zápas jsme s nimi vyhráli, druhý prohráli. Ale myslím, že je velký rozdíl, pokud jde o to, jakým způsobem se hraje fotbal v první, nebo druhé lize. Podle mě to však nebude tolik o soupeři, ale o nás a o tom, jak se nám bude dařit. Je potřeba, abychom byli opět produktivní, dali zase víc než jeden gól a vzadu musíme být dominantní i kompaktní. Jedině tak ten zápas dotáhneme do vítězného konce," zakončil.

Jsem šťastný, že mohu hrát v tak dobrém klubu, hlásí mezi áčkem a rezervou Pardubic pendlující Brazilec Lima