Na lišku Maddisona se stojí fronta. Nově se do ní se souhlasem ten Haga postavil i Manchester United

Na lišku Maddisona se stojí fronta. Nově se do ní se souhlasem ten Haga postavil i Manchester United

Manchester United zvažuje, že se zapojí do hry o přestup záložníka Leicesteru City Jamese Maddisona. Ofenzivní záložník jinak v této sezóně strádajícího Leicesteru je ve vynikající formě, když v devíti vystoupeních v různých soutěžích vstřelil pět gólů a přidal dvě asistence.  

Zájem o anglického reprezentačního záložníka Jamese Maddisona sílí a Leicester už v lednovém přestupovém termínu bude podle všeho čelit velké snaze několika stran pětadvacetiletého ofenzivního šikulu z King Power Stadium odvést. Nově se o hráče má vedle dlouhodobých zájemců jako je Newcastle United nebo Tottenham Hotspurs intenzivně zajímat i Manchester United. Na Old Trafford měl podle informací anglického deníku Guardian dát souhlas k podrobnému scoutingu a naťuknutí možné spolupráce i kouč prvního týmu Erik ten Hag.

Ten má na pozici kreativního záložníka v tuto chvíli k dispozici Christiana Eriksena a Bruna Fernandese, především druhý jmenovaný se nicméně na začátku sezóny přiliš nepotkal s formou, která jej zdobila v minulosti a jejich společná bilance, kdy Fernandes a Eriksen v této sezóně vytvořili nebo vstřelili jen šest gólů je nedostatečná. Přičemž ten Hag i sportovní vedení Rudých ďáblů hledá cesty, jak středovou řadu oživit a zproduktivnit. Aby ideálně United co nejdříve začali prohánět městské konkurenty ze City na čele tabulky. Zatím je rudý tým z Manchesteru až na pátém místě Premier League.

Ve snaze o podpis Maddisona, který má u Lišek smlouvu ještě na dva roky, podle všeho United budou čelit Kohoutům a Strakám. Conte má být příchodu talentovaného středopolaře nakloněn a Spurs signalizují, že plánují dále investovat do rozšíření kádru a “přidání jeho hloubky,” tým Eddieho Howea už dokonce nabídku na Maddisona v létě poslal. Ta nicméně byla podle deníku Guardian ve výši 40 milionů liber ze strany týmu z Tyneside odmítnuta.