Slovenský reprezentant do Anglie? O Lobotku projevila zájem ostrovní špička

Slovenský reprezentant do Anglie? O Lobotku projevila zájem ostrovní špička

Asi největší aktuální individualita slovenského fotbalu se po přestupu z Celty Vigo stal klíčovou postavou souboru Luciana Spallettiho v Neapoli. Kde v této sezóně ještě nevynechal ani zápas.    

Špičkové anglické kluby Manchester City a Chelsea mají zájem o podpis slovenské hvězdy Neapole Stanislava Lobotku. Informoval o tom britský deník Daily Express a to s odvoláním na italského fotbalového novináře Cira Venerata. Podle něj zástupci slovenského fotbalisty jednají s vedením Neapole o možném prodloužení kontraktu sedmadvacetiletého záložníka, zároveň se ale nebrání oťukávání potenciálního zájmu s kluby z nejvyšších pater Premier League. S tím, že cena by se mohla vyšplhat až na 40 milionů euro.

U obou zájemců navíc podle Daily Express existuje v úvozovkách logický důvod, proč by o pracovitého defenzivního středopolaře měly mít zájem. Na londýnském Stamford Bridge by mohl nahradit N'Golo Kantého, kterému příští léto vyprší smlouva a už nyní je spojován s odchodem, ať již do PSG nebo Tottenhamu. Guardiola zase na Etihadu podle všeho zvažuje možnosti, jak si rozšířit alternativy ve středu pole, a týmový Lobotka s obřím akčním rádiem hry by mu do konceptu City podle Venerata seděl.

Sedmadvacetiletý záložník přišel do Neapole a začátku roku 2020 za sumu 21 milionů eur a podobnou částku jako jeho aktuální hodnotu uvádí web Transfermarkt i nyní. Neapol si ale může sáhnout na mnohem vyšší sumu. V minulosti proběhlo médii několik spekulací o možnosti jeho odchodu z Itálie, v letošním ročníku nicméně Lobotka dokázal povýšit kvalitu své hry a přitáhnout zájem těch nejlepších klubů. Podaří se slovenskému reprezentantovi udělat posun na nejvyšší úroveň?