Pod trenérem Kozlem hraje Liberec běhavý, kombinační fotbal, nečeká nás nic jednoduchého, přiznává před Slovanem zlínský Hlinka

Pod trenérem Kozlem hraje Liberec běhavý, kombinační fotbal, nečeká nás nic jednoduchého, přiznává před Slovanem zlínský Hlinka

Na hřištích soupeřů se Ševcům daří, bod vydolovali na Spartě, s Hradcem i naposledy v Budějovicích. Přičemž na Letné i na Střeleckém ostrově měli ke třem bodům blíž než soupeř. Výhru ale zatím v jedenácti zápasech zaznamenali jen jedinou a tak se krčí na předposledním místě tabulky.  

Proti Liberci by chtěli svěřenci Jana Jelínka nelichotivý bodový zisk, který se stále pohybuje v jednociferných číslech navýšit. Ideálně o třetinu. Jak přiznává záložník domácích Marek Hlinka, domácí jedenáctku nečeká v neděli na Letné snadný úkol. “Jsou velmi nepříjemní, budeme si muset dávat pozor,” prohlásil Hlinka ve videu zveřejněném zlínským klubem a specifikuje: “Mají velkou rotaci hráčů, takže musíme pokrýt jejich náběhy za obranu a snažit se zahustit střed hřiště,” kreslí strategický plán před nedělí zlínský defenzivní záložník.

Zlín má hlavní problém s ofenzivní částí hry, v jedenácti zápasech nastřílel pouze deset gólů, což je po beznadějně posledních Pardubicích zatím nejnižší počet v lize. A i Hlinka připouští, že to tam jeho spoluhráčům na hrotu příliš nepadá. “Nejde nám to tak, jak bychom si představovali ale snažíme se na to neupínat, aby nám to nesvazovalo nohy,” popisuje recept zlínské kabiny Hlinka, s tím, že se na hřiště tým ve žlutých dresech snaží jít s čistou hlavou a snahou proměnit každou šanci, kterou si vypracuje.

Paradoxně útočnou vozbu domácích a jeho potenciál ve svém krátkém komentáři vypichuje na webu i asistent kouče hostů Pavel Harant. “Domácí mají zkušený tým, silný v osobních soubojích s nebezpečným útočným triem Jawo, Silný, Dramé. Budeme se chtít opět prosadit kombinačním fotbalem. Tentokrát potřebujeme být produktivní v zakončení a vypracované šance gólově zakončit. Bohužel nám v zápase bude chybět kapitán týmu Theo Gebre Selassie. Jsme však přesvědčení, že i bez něj dokážeme naplno bodovat,” věří pobočník Luboše Kozla.