Vlahovič rozhodl derby v Turíně, Interu se dařilo proti Salernitaně

Desáté kolo italské nejvyšší soutěže odstartovalo v sobotu trojicí zápasů, kde v popředí zájmu bylo především turínské derby. Úspěšnějším týmem byl nakonec Juventus, který uspěl díky jediné brance utkání vstřelenou ve druhém poločase Vlahovičem.

Stejným výsledkem uspělo i Empoli, které uhájilo půdu před nájezdem Monzy. Diváci byli svědky jedné trefy, kterou v 11. minutě vygeneroval Haas. Atalanta před vlastním publikem přetlačila Sassuolo a uspěla 2:1. Všechny branky padla na přelomu první a druhé půle. Hosty dostal do vedení Kyriakopoulos, ale v nastavení odpověděl Pasalic a po změně stran obrat dokonal Lookman.

Intre Milán v neděli přivítal na San Siru Salernitanu. Domácí se dostali do vedení po necelé čtvrthodině hry, kdy se v zakončení nemýlil Martínez. Ve druhém poločase pak náskok pojistil Barella. Lazio nenalezlo recept na pevnou defenzivu Udinese, ale ani druhá strana nedokázala otevřít skóre, a tak se oba celky rozešly smírně. Dělbu bodů přineslo také utkání Spezie s Cremonese. Za domácí se střelecky prosadili Nzola a Holm, za hosty slavili góly Dessers a Pickel.