V kabině Slavie se skandovalo Kolářovo jméno: Doufám, že v derby sezonu pořádně nakopneme a pomůže to všem

V kabině Slavie se skandovalo Kolářovo jméno: Doufám, že v derby sezonu pořádně nakopneme a pomůže to všem
OBSAHUJE VIDEO

Penaltu sice proti Mladé Boleslavi nechytil, nicméně jinak Ondřej Kolář v neděli Slavii podržel a byl ústředním článkem těsné výhry 2:1, díky které sešívané "S" přerušilo  nelichotivou sérii tří soutěžních porážek v řadě. V kabině vítězů se tak po závěrečném hvizdu dlouze skandovalo jeho jméno...

"Užil jsem si to. Potřeboval jsem tento zápas jak sůl, abych se konečně vrátil do optimálnější formy. Podařilo se to, zase jsem mohl pomoct klukům. Čeho si ale vážím víc, jak jsme to zvládli jako tým, ukázali jsme slávistické srdce," liboval si čerstvě osmadvacetiletý strážce svatyně, jehož ohlasy přinesl web slavia.cz.

Cenné tři body jsou to i z toho důvodu, že jeho tým přerušil negativní šňůru a to hrál osmdesát minut v oslabení. Jednoznačně de o velkou psychickou vzpruhu.

"Asi každému proběhlo hlavou, že jsme zase vyloučení, zase jsme zbytečně inkasovali, navíc po naší rychlé brance. Že nás to zase může dostat do kolen. Ale stal se opak, nastartovali jsme se, předvedli jsme kvalitní výkon, zaslouženě jsme vyhráli," doplnil brankář, který předvedl minimálně tři těžké zákroky.

Síť za ním byla rozvlněna pouze z penalty zásluhou Jiří Skaláka. Kolář si při jeho pokusu vybral na základě rady bývalého exboleslavskéh špílmachra Ewertona špatnou stranu.

"Dal jsme na Ewertona. Radil mi a říkal, že ho zná dlouho, že stoprocentně půjde do kříže. Ale nevyšlo to, asi nás viděl, jak se spolu bavíme, a kopnul to na druhou stranu," ozřejmil exliberecký brankář, který už pomalu vyhlíží nedělní 304. slavné derby v Edenu. "Lhal bych, kdybych tvrdil, že se netěším. Každý se na něj těší. Tento zápas je pro mě výjimečný, zase bude super atmosféra. Každý ze sebe dostane maximum. Doufám, že to zvládneme a sezonu pořádně nakopneme. Že to pomůže všem."

Kolář podal podle Jindřicha Trpišovského velmi dobrý a bezchybný výkon nejen chycenými zákroky, ale celkovým působením na mužstvo. Slavii hodně pomohl při vysokých míčích, působil jistě a dobře se rozhodoval. Šlo o základ pro týmový úspěch.

Do konce podzimu už by měl Kolář mezi třemi slávistickými tyčemi vydržet, protože jeho konkurent Aleš Mandous netrénuje s týmem, čeká na operační zákrok a byl by pod injekcí nebo práškem připraven zaskočit jen v krizových chvílích.

Rada: S dvaceti body musíme být se vší pokorou a skromností nadšení a pohled na tabulku si užívat

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.