Na trůn pro Hráče kola usedl habán z Plzně, Gambijci ze Zlína chyběl jen vstřelený gól. Kdo skončil v závěsu za nimi?

Na trůn pro Hráče kola usedl habán z Plzně, Gambijci ze Zlína chyběl jen vstřelený gól. Kdo skončil v závěsu za nimi?
HRÁČ KOLA

Tohoto útočníka bránit prostě nechcete. V soubojích je silný jako býk, navíc umí skórovat i z ničeho. Vytáhlý forvard Plzně Tomáš Chorý to prokázal také v Jablonci, který sestřelil hned dvakrát. I proto se stal naším Hráčem kola, konkurenci měl však celkem velkou. Kdo všechno obsadil první čtyři místa naší pravidelné rubriky? 

1. Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň)

Dlouho byl ve stínu Francouze Jeana-Davida Beauguela, zkrátka až tím druhým vzadu. Po jeho odchodu se posunul do první linie a zatím dává jasně najevo, že zrovna na hrotu Viktorii bota vážně netlačí. Od začátku ligové sezony totiž čahoun Tomáš Chorý skóroval už šestkrát, k tomu výrazně pomohl rozrazit brány Ligy mistrů.

Své poslední dva přesné zásahy si schoval pro Jablonec. Oba byly ze vzduchu, při obou potvrdil skvělý výběr místa i instinkt zabijáka. Hlavně jeho druhá hlavička přitom nebyla vůbec jednoduchá, Goliáše tohoto typu ale nepřetlačíte. I proto vytvořil další šance pro své spoluhráče, až na Senegalce Modoua N'Diayeho už ale nikdo jiný neskóroval.

Když přitom Chorého sledujete v akci, máte dojem, že střílení branek je vlastně ta nejlehčí práce na světě. Nenechte se mýlit. Podstupovat tyhle souboje opravdu bolí. Jeho i ostatní.

„Měl jsem tam nějaké situace, ze kterých jsem mohl přidat ještě jeden gól. Ale nemusí pršet, stačí, když kape. Za dvě branky jsem šťastný. Za tři body ještě víc,“ prohlásil spolehlivý kanonýr po výhře 3:0.