Neřekl bych, že předvádíme tak hrozný fotbal na to, abychom čtyřikrát po sobě nevyhráli, smutní kapitán Liberce

Neřekl bych, že předvádíme tak hrozný fotbal na to, abychom čtyřikrát po sobě nevyhráli, smutní kapitán Liberce

Byť je Liberec v tabulce FORTUNA:LIGY stále sedmý, v poslední době mu příliš karty nejdou a na tříbodový zisk čeká již čtyři zápasy.

Zatím naposledy z toho byla těsná prohra ve Zlíně, kde se Slovanu dlouhodobě nedaří. Kde hledal příčiny neúspěchu podještědský kapitán Jan Mikula?

"Na držení míče jsme byli asi lepší. Po vápno jsme se nějak dostávali, ale v koncovce nám to do brány poslední čtyři zápasy nepadá. Dali jsme jen jeden gól ze hry a další z penalty, jinak moc nebezpeční nejsme. Zlín má dobré hráče v obraně, uhlídali si to. Domácí mají dobrý tým. Samozřejmě se před vlastními fanoušky hraje vždy líp, zápasy mi přijdou jako přes kopírák. Držíme míč a Zlín je efektivnější. I tentokrát dal o gól navíc," uvedl v pozápasových ohlasech na fcslovanliberec.cz třicetiletý obránce.

Tabulka je naštěstí pro soubor Luboše Kozla dost vyrovnaná a šesté až předposlední patnácté místo od sebe dělí pouhé tři body, což se dlouho nestalo.

"Je to slušně našlapané. Každý bod a výhra se počítá, bohužel se nám nedaří vyhrávat. Máme pár kol a pohár do konce podzimní fáze, musíme z toho vytěžit co nejvíc. Je potřeba se semknout a ukopat to stejně jako se to podařilo Zlínu," burcoval severočeskou kabinu bývalý slávista, jehož kariéra zavála na jeden rok i do Vysočiny Jihlava.

Ve třináctém kole proběhne na stadionu U Nisy regionální derby s Jabloncem, který prohrál třikrát za sebou a nepříjemnou šňůru by rád zastavil právě u sousedů.

"Chtěli bychom vyhrát, ať už bychom hráli proti komukoliv. Neřekl bych, že předvádíme tak hrozný fotbal na to, abychom čtyřikrát po sobě nevyhráli. Nesmíme se bát hrát a hlavně musíme dál makat. Doufám, že to pak přijde," uzavřel zkušený zadák, jenž v této ligové sezoně dosud vynechal pouze jeden duel.

Ladra do Viktorie, Slavie či Sparty? Podle Hoftycha má na to, aby do domácí TOP 3 dospěl...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.