Co si o mně myslí lidé v Česku, je mi celkem jedno, hájí Fenin své bojové zájmy

Co si o mně myslí lidé v Česku, je mi celkem jedno, hájí Fenin své bojové zájmy

Býval to velmi nadějný fotbalista, měl mnoho startů za českou reprezentaci a snažil se prosadit i v zahraniční. Zejména Německo mu přirostlo k srdci, a právě těmto fanouškům se snaží Martin Fenin zavděčit. Jak? Tím, že jim ukáže, že i po letech v něm dřímá bojový duch.

Fenin zamíříl o víkendu společně s Oktagonem do Frankfurtu, kde mezi lety 2008 až 2011 hrával fotbal. Fanoušci ho v tomto městě dodnes znají, a tak sám bývalý hráč doufal, že se mnozí z nich ukáží právě na akci Oktagon 36.

Zde byl Fenin prezentován jako nová posila organizace, v níž si na vlastní kůži zkusí drsnou dráhu MMA bojovníka. Nejedná se o žádný vtip, karty byly již definitivně rozdány.

„Když Oktagon poprvé v červnu udělal turnaj ve Frankfurtu, Ondra Novotný (spolumajitel organizace bojových sportů) mě poprosil, jestli se můžeme sejít, že bych jim mohl pomoct s kontakty. Přišel jsem za nimi na hotel a říkal si: Bomba, super, rád pomůžu. Vůbec jsem nečekal, že to na mě vybalí,“ odhalil dřívější fotbalový talent, jak se jednání rodila.

„Na první dobrou jsem jim řekl, že to v žádným případě neexistuje, že se po... Ale oni mě tak dlouho hlodali, a navíc manželka mi řekla, že bych byl debil, kdybych to neudělal. Uvědomil jsem si, že když byl člověk někdy profesionálním sportovcem, adrenalin mu po konci kariéry chybí. Každý musí něco dělat,“ zhodnotil pro server idnes.cz.

Ačkoliv na Martina nyní čeká drsný pracovní režim, snaží se to brát s humorem. Alespoň tak vyzněla jeho další část rozhovoru, kterou tentokrát věnoval deníku Sport.

„Nechci, aby mi někdo nějak hrozně ublížil... (smích) Ale po těch deseti nebo dvanácti měsících si třeba říct: Hele, dal jsem do toho všechno, lepší jsem být nemohl. Ale chci samozřejmě vyhrát,“ vyjádřil se Fenin.

Navíc se při této bojové příležitosti vrátí k našim západním sousedům. „To, že se to koná v Německu, je pro mě obrovský impuls neudělat si ostudu. Protože co si o mě myslí lidi v Čechách, je mi celkem u p*dele., ale v Německu mi na tom pořád záleží. Nechci, aby někdo říkal, že to dělám pro prachy, že jsem troska, ale třeba proto, že sám sobě chci něco dokázat. A ukázat to lidem,“ sdělil nyní už zjevně dobře naladěný budoucí bojovník.