Vypálí Galatasaray rybník Juventusu? Turci cílí na jméno z Camp Nou a Xavi se obchodu nebrání

Vypálí Galatasaray rybník Juventusu? Turci cílí na jméno z Camp Nou a Xavi se obchodu nebrání

Turecký gigant Galatasaray Istanbul se podle zpráv španělského listu sport.es chystá již v lednu vypálit rybník Juventusu Turín. Stará dáma měla již v létě spadeno na osmadvacetiletého nizozemského útočníka Memphise Depaye, který je již více jak půl roku spojován s koncem v Barceloně. I proto se očekává, že bude katalánský obr ochotný se s novým zájemcem domluvit, aby mohl na přestupovém trhu realizovat své další tahy.

Nizozemský útočník přišel na Camp Nou před rokem, ale vedení klubu nedokázal přesvědčit o své důležitosti pro tým. Tamní kouč Xavi mu poskytl prostor tento názor změnit, ale Depay svými výsledky spíše potvrdil záměr Barcelony dát mu sbohem a soustředit se na hráčském trhu na jiné tváře.

Depay byl již v létě označen za nadbytečného a jeho jméno bylo tehdy spojováno nejen s Juventusem, ale i s možným návratem do Manchesteru United. Zatímco obdivovatelé chtěli jít cestou hostování, během kterého by si hráče otestovali, katalánský gigant požadoval trvalý přestup, aby odlehčil klubové pokladnici.

Podle španělského listu Marca nyní Barcelona vyčkává, jak si Depay povede na blížícím se světovém šampionátu v Kataru, který by mohl jeho budoucnost zásadně ovlivnit. Ve hře je i dříve neakceptovatelné prodloužení kontraktu, pokud by hráč přistoupil na výrazné snížení svého platu. Další aktuální variantou je případný přesun do Galatasaraye, jehož zástupci se již na Camp Nou dotazovali na jeho dostupnost.