Pro Kozla byla kanonáda ve Frýdku-Místku pozitivní informací, Fukala přál domácím brzký postup do druhé ligy

Pro Kozla byla kanonáda ve Frýdku-Místku pozitivní informací, Fukala přál domácím brzký postup do druhé ligy
OBSAHUJE OHLASY

Liberec dohrával třetí kolo MOL Cupu na půdě třetiligového Frýdku-Místku a s postupem do osmifinálové fáze žádné problémy neměl, neboť si ze severomoravské půdy odvezl přesvědčivou výhru 6:0.

V barvách podještědského celku se o ni před návštěvou 926 diváků postaralo hned pět různých střelců, a sice Talovjerov, Varfolomejev, Višinský, Kozák a Rondič, který v prvním dějství udeřil dvakrát.

Kouč domácích barev Robert Pištěk byl zklamaný zejména z výsledku. "Je to pro nás krutý výsledek, protože co se týče předvedené hry v první půli, tak to špatné vůbec nebylo. Byli jsme aktivní, měli jsme tam kombinační věci, dokázali jsme s Libercem držet krok, ale bohužel jsme předvedli individuální chybu při první brance a hned vzápětí jsme obdrželi gól po hraniční situaci. Prohrávali jsme tak s ligovým celkem o dva góly a to už se poté hraje hůř. Nakonec jsme před přestávkou dostali ještě jednu branku. Do druhé části zápasu jsme šli s tím, že se chceme předvést, zkorigovat výsledek, vstřelit Liberci gól, zdramatizovat utkání, ale hned na začátku jsme předvedli další minelu a bylo definitivně po utkání. Kluky ovšem rozhodně kárat nebudu, protože jsme si dokázali, že jsme schopni předvést sebevědomý výkon i s prvoligovým týmem. Šlo vidět, že nic nepodcenili, protože minimálně polovina sestavy byla základní a jsem rád, že k tomu takto Slovan přistoupil," ocenil favorita šéf Frýdku, jehož ohlasy přinesl web fcslovanliberec.cz.

Trenér vítězů Luboš Kozel byl o něco stručnější a samozřejmě u něj panovala spokojenost. "Chtěli jsme postoupit, pošetřit některé hráče, protože nás čeká v neděli utkání v Brně. Jsem rád, že se nám to podařilo takhle jednoznačně. I výkon hráčů byl poměrně dobrý a zvládli jsme utkání, dá se říct, relativně v klidu. Navíc jsme se prosadili i dost střelecky. Takže to jsou víceméně pozitivní informace," liboval si odborník, který v minulosti prošel také Baníkem či Duklou.

Dost speciální byl úterní střet pro dvaadvacetiletého Michaal Fukalu, který je rodákem z Frýdku-Místku a do Slovanu se odebral právě z tohoto klubu. "Prožil jsem tu krásná léta, rád na ně vzpomínám. Hlavně, že jsme postoupili a Frýdku přeji, ať co nejdříve postoupí do druhé ligy, protože to zázemí je tu skvělé a myslím si, že do druhé ligy patří," ocenil protivníka mladý zadák, jehož jméno dokonce vyvolávali domácí fanoušci, kteří měli připravený i transparent. "Moc jim děkuji, protože jsem to ani nečekal. Jako mladý jsem tu hrál druhou ligu jen půl roku, takže je to moc hezké gesto a moc jim děkuji."

Třetí kolo mimochodem zvládl také Zlín, který si po brankách Bartošáka a Didiby poradil s druholigovou Vysočinou Jihlava 2:0. Los osmifinále proběhne před kamerami ČT Sport poslední říjnový den, s tím, že hracím termínem bude 19. listopad.

Uvadající exreprezentanti, v jejichž případě zřejmě musí dojít k zázraku, aby se ještě mezi elitou rozzářili