Sparta plánuje lovit v Rumunsku. Zlepšit ofenzivu má toto 21leté křídlo

Sparta plánuje lovit v Rumunsku. Zlepšit ofenzivu má toto 21leté křídlo

Sparta bude i nadále pokračovat v renovaci, kterou započala pod dánským trenérem Brianem Priskem. Nově se na radaru pražského celku objevilo jedenadvacetileté křídlo Claudiu Petrila.

Dle rumunského webu ProSport, který se také prezentuje jako zdroj celé informace, se má Sparta již v zimním přestupovém období ucházet o podpis nadějného ofenzivního fotbalisty Claudiu Petrila, který je od listopadu roku 2018 kmenovým hráčem týmu CFR Kluž.

Z Claudia se během této doby stal poměrně univerzální hráč, který svou pozici ustálil převážně na levém křídle. Dokáže ovšem zahrát i na hrotu, pravém křídle a párkrát byl využit i jako ofenzivní záložník. Z celkových 94 startů za Kluž si připsal 13 gólů a 6 asistencí.

Web ProSport uvádí, že je pražská Sparta momentálně vedoucím zájemcem o hráčovy služby. Podotýká ovšem, že aktuálně třetí celek rumunské SuperLigy očekává vícero nabídek, které mají přijít jak z Turecka, tak dokonce i Španělska. Konkrétní jména týmů ovšem neuvedl.

Claudiu Petrila oslaví 7. listopadu dvaadvacáté narozeniny. Do Česka může přijít za částku v celkové výši 2,5 milionů eur (přibližně 61,5 milionů korun) a připravený pro něho bude plat 30 tisíc eur měsíčně (735 tisíc korun).