Pořád ty samé chyby. Co v lize uhasíme, tady soupeř trestá, běduje plzeňský kapitán Hejda

Pořád ty samé chyby. Co v lize uhasíme, tady soupeř trestá, běduje plzeňský kapitán Hejda
OBSAHUJE OHLASY

Plzeň ani na pátý pokus nedokázala najít recept byť jen na jediného svého soupeře z Ligy mistrů. Se skóre 3:20 má jedno kolo před koncem jistotu, že skončí na posledním místě tabulky.

Viktoria se vydala do historického San Sira, kde se střetla s tamním Interem Milán. Začátek zápasu byl oku českého diváka poměrně lahodící a vyrovnaný, ale jakmile přišel ve 35. minutě první gólový zlom, rázem se hosté vezli.

„Nechci říct, že by se ten zápas vyvíjel zrovna dobře, ale ofenzivní snahy Interu jsme drželi celkem dlouho. Sami jsme tam měli nějaké dobré protiútoky, ovšem zase jsme doplatili na vlastní chyby, které se dokola opakují a kvůli kterým dostáváme laciné branky,“ nechával se slyšet kapitán Viktorie během pozápasového interview.

Za domácí se zaskvěl zejména šestatřicetiletý kanonýr Edin Džeko. To byl postrach Plzně číslo jedna, který se dokázal dvakrát gólově prosadit. Mimo to měl na kopačkách i další příležitosti. „To je hráč, co si vždy umí najít svůj prostor. Je to kvalitní zabiják a ne nadarmo dává tolik branek. Očividně na nás má recept a my na něho naopak ne,“ přiznával se sklopenou hlavou Hejda.

S ohledem na vysoký rozdíl ve skóre se opět potvrdilo, že je Inter na rozdíl od konkurence ve skromné české lize na zcela jiné úrovni. „Nesmíme dělat takové hloupé chyby. Víme, že jsou tyto týmy na úplně jiném levelu, než jaký potkáváme v české lize. A zatímco v domácí lize to dokážeme ještě uhasit, tak tady nás soupeř potrestá,“ vyjasnil Lukáš Hejda.