Kolář přiznává, že je s ním těžké pracovat: Začal jsem víc makat a změnil jsem i myšlení směrem k fotbalu

Kolář přiznává, že je s ním těžké pracovat: Začal jsem víc makat a změnil jsem i myšlení směrem k fotbalu
OBSAHUJE VIDEO

Pod tím, že si Slavia odvezla z Kosova plný počet bodů za těsnou výhru 1:0 a udržela si tak naději na postup do jarní fáze EKL, byl podepsán také Ondřej Kolář, jenž se vyznamenal zejména v nastavení druhého dějství, když proti Ballkani předvedl hned dva perfektní zákroky.

V samotném duelu přitom až tolik práce neměl a zaskvět se musel v pravou chvíli. "Už jsem si na to ve Slavii zvyknul, tak to prostě je. Gólman to musí chytit, jsem rád, že jsme to zvládli. Je to krásný pocit, ale není to jenom díky mně a Linžimu, je to zásluha celého týmu. Poslední zápasy hrajeme týmově a srdíčkem. Musím pochválit celý tým. Jsem rád, že jsme to zvládli," vyprávěl po závěrečném hvizdu webem slavia.cz citovaný osmadvacetiletý strážce svatyně.

V sezoně 2022/2023 odchytal díky zdravotním potížím Aleše Mandouse již osmý zápas a zdá se být definitivně zpět mezi třemi tyčemi a ve formě. "Gólman si musí udržet formu celou sezonu, aby mohl chytat. Jsem rád, že se mi daří. Začal jsem víc makat, Štěpán Kolář s Radkem Černým se mnou chodí trénovat individuálně hned po zápase. Změnil jsem i myšlení směrem k fotbalu a jak říkají trenéři, pak se to člověku vrátí. Se mnou je těžké pracovat, těžil jsem z talentu, ale čím je člověk starší, tím víc musí pracovat. Jsem rád, že nade mnou trenéři nezlomili hůl a teď jim to můžu vracet. Už po Plzni jsem byl připravený nastoupit, Aleš měl zranění a já to cítil, že půjdu do brány. Trenéři mi pomohli. Nevnímal jsem tu pauzu, tým mi hodně pomohl a už jsme se na sebe naladili. Cítím se líp, ještě musím vypilovat kopací techniku. Nechci dělat nějaké zbytečné chyby a hraju jednoduše," doplnil.

Kolář dokázal udržet již třetí čisté konto v řadě a vážně to vypadá, že se dostává do starých známých kolejí. "Je to hezké, ale pro mě je nejdůležitější, že zápasy vyhráváme. Jestli to bylo s Boleslaví 2:1 nebo 1:0, je mi jedno. Hlavně, že to zvládneme. Je hezké, že se vrací to slávistické srdíčko, všichni makají," přidal kolega Ousoua s Kačarabou, jehož mužstvo je po pěti kolech skupiny G na třetí pozici se stejným bodovým ziskem jako druhá Kluž a ohledně případného postupu bude kromě vlastní výhry potřebovat i pomoc od Ballkani.

Hlavní trenér Jindřich Trpišovský ho nechtěl přechvalovat, leč něco málo přeci jen utrousil. Podle něj z něj nyní čiší klid, sebevědomí a Slavii pomáhá s komunikací, s tím, že se po jeho návratu hodně zlepšila i organizace. "Zatím je to ale jen asi dvacet dnů, potřebujeme, aby to potvrzoval delší časový úsek," uzavřel jeho nadřízený.

Slovácko muselo bitvu s Kolínem nad Rýnem odložit, Lingr vykřesal naději Slavie na postup