Sterling začal sezónu dobře, ale jeho výkony nejsou konzistentní. Kdo by mohl zvýšit konkurenci?

Sterling začal sezónu dobře, ale jeho výkony nejsou konzistentní. Kdo by mohl zvýšit konkurenci?

Další posilování ofenzivní stránky týmu se nejspíše londýnské Chelsea nevyhne. Londýnský gigant v létě získal Raheema Sterlinga, který začal sezónu dobře, ale od té doby je žalostně nekonzistentní. Když k tomu přidáte nulové formy Hakima Ziyecha a Christiana Pulišiče, je zřetelné, že Blues postrádá vážnou palebnou sílu. Pierre-Emerick Aubameyang není dlouhodobým řešením, a Kai Hevertz zatím také nepřesvědčil o tom, že dokáže tým táhnout delší dobu. Kdo by mohl tedy zvýšit konkurenci na Stamford Bridge?

Podle portálu 90min má londýnská Chelsea spadeno na hvězdu Lipska, kolem které krouží i další zvuční dravci. Předmětem zájmu je Christopher Nkunku, který patří aktuálně k nejlepším útočníkům Bundesligy. V dvaapadesáti zápasech napříč všemi soutěžemi nastřílel pětatřicet branek a přidal dalších dvacet asistencí.

Anglický klub věří, že se mu hráče podaří předsmluvně ošetřit ještě před nadcházejícím světovým šampionátem v Kataru, neboť po něm by mohla jeho cenovka ještě vzrůst. Čtyřiadvacetiletý francouzský legionář je vysoce obletovaným zbožím, neboť jeho angažování zvažují také Liverpool nebo Real Madrid.

I přes možnou vysokou cenu má kouč Blues Graham Potter podporu od vedení klubu a spolumajitel Todd Boehly se již vyslovil, že nebude mít problém během lednového přestupového okna trenéra podpořit ve snaze posílit kádr. Variantou je, že by Nkunku dohrál sezónu v Lipsku, kde se mu v létě aktivuje výstupní klauzule ve výši 58 milionů liber.